Věřím, že začneme brzy bodovat, přál si Kašík po návratu do Zlína | iSport.cz
11. ledna 2019 • 22:24

Věřím, že začneme brzy bodovat, přál si Kašík po návratu do Zlína

Autor:
Hokejový gólman Libor Kašík se po deseti měsících a dvou nepříliš vydařených angažmá v Chabarovsku a Brně opět objevil v brance Zlína. Ani on však Beranům na ledě Sparty nepomohl zastavit sérii porážek. Zlín prohrál 2:3 a po pátém nezdaru v řadě se mu opět mírně vzdálila účast v předkole play off. Po 34. kole základní části dělí tým kouče Roberta Svobody od účasti ve vyřazovací části šest bodů.


"Myslím si, že výkon obou dvou týmů nebyl ideální a možná vyhrál i ten malinko šťastnější. Každý podle mého viděl, že ani jeden z nás není v komfortní zóně. Byl to urputný a bojovný zápas do posledních sekund," řekl Kašík po utkání.

Do Zlína se vrátil ve středu, kdy se Berani domluvili s Kometou na jeho uvolnění. "Bral jsem to tak, že jsem se vrátil domů a mezi klukama se cítím perfektně. Jsem v rodinném klubu a o to více mě mrzí, že jsme nevyhráli a nepomohl jsem jim hned v prvním zápase. Ještě jich je ale spoustu před námi, tak snad brzy začneme bodovat," přál si šestadvacetiletý brankář.

Kašík si v zápase připsal 24 zákroků a zlikvidoval několik slibných šancí Sparty. Hned na začátku, v osmé minutě, ale inkasoval dvakrát v rozmezí 25 sekund. "To tak někdy je... Já už jsem toho v této sezoně zažil tolik, že jsem se z toho nesesypal a jelo se dál. Kluci hráli perfektně a já jsem se jim snažil pomáhat. Ve druhé třetině mě něco se štěstíčkem i trefilo," uvedl Kašík.

Klíčový moment přišel v 53. minutě, kdy jej za stavu 2:1 pro domácí překonal Andrej Kudrna, který tečoval na hranici hry vysokou hokejkou střelu od modré čáry. "Přišlo mi, že to bylo trošku výše, ale těžko hodnotit. Ani na kostce to neukazovali. To ale rozhodlo, bylo to 3:1 a to už bylo hodně těžké," řekl k situaci, kterou poměrně dlouho řešil i videorozhodčí.

Kašík byl v minulých pěti sezonách oporou Zlína a v roce 2014 mu pomohl i k zisku mistrovského titulu. I proto návrat uvítal. "Když jsem přišel do kabiny, tak jsem se cítil skvěle. Uvolněně. Že jsem mezi svými a doma," podotkl.

Věří, že teď naváže na své předešlé výkony. "Nechci nic slibovat dopředu. Člověk si může přát hodně věcí, ale zároveň pro to musí něco dělat. Věřím, že to společně s Ríšou (Hrazdirou) vypilujeme tak, aby to bylo stejné, jako než jsem odešel," těšil se na obnovenou spolupráci se zlínským trenérem gólmanů.

Zlín se za pár měsíců výrazně nezměnil. "I když je tam nová kostka, nová rolba. Takže se toho vlastně změnilo docela dost. Na to, že jsem tam byl tak dlouho a nikdy se nic nezměnilo, tak teď ano," smál se Kašík. "Teď jde ale hlavně o to, abychom začali bodovat," dodal vážněji.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud