16. ledna 2019 • 20:20

Basketbalisté Opavy v Lize mistrů prohráli s Cholonem o 33 bodů

0
Basketbalisté Opavy v jedenáctém kole Ligy mistrů doma utrpěli debakl 64:97 s Hapoelem Cholon. Český celek, kterému patří v tabulce skupiny B poslední příčka a už před zápasem byl bez šance na postup, zaznamenal v soutěži desátou porážku za sebou.

Domácí na soupeře, který je ve hře o osmifinále, vůbec nestačili. Od začátku ztráceli pod oběma koši, kde byla znát absence pivota Martina Gniadka, navíc se jim ani nedařilo střelecky. V poločase prohrávali o 22 bodů a v závěrečné čtvrtině ztráta narostla až na 38. Hosté ale poté polevili a dovolili domácím snížit.

Opava zaznamenala čtvrtou soutěžní prohru za sebou, protože jí nevyšly ani poslední dva zápasy v české nejvyšší soutěži. V Lize mistrů zůstává jediným úspěchem výběru trenéra Petra Czudka triumf nad Nanterre z prvního kola.