16. ledna 2019 • 23:02

Hokejisté Mnichova vyhráli v Salcburku 3:1 a jsou ve finále LM

0
Hokejisté Mnichova si zahrají jako první německý klub finále Ligy mistrů. Po domácí bezbrankové remíze z minulého týdne vyhráli v odvetě semifinále na ledě Salcburku 3:1 a v boji o triumf je čeká v úterý 5. února švédská Frölunda, která bude hrát díky lepší bilanci v této sezoně soutěže v domácí hale Scandinavium v Göteborgu.

Švédský celek vyřadil Plzeň, která s ním minulý týden prohrála v Göteborgu 3:6 a v úterý v domácí odvetě 1:3. Frölunda je ve finále počtvrté z pěti ročníku soutěže a zaútočí na třetí titul po úspěších z let 2016 a 2017.

Ve druhém semifinálové sérii prolomil čekání na gól v celkově 74. minutě dvojzápasu Alexander Rauchenwald, který z dorážky dostal poraženého finalistu minulého ročníku EBEL do vedení.

Německý šampion ale ještě v úvodním dějství stav otočil díky gólům Maximiliana Kastnera a obránce Yannica Seidenberga, který se trefil šest sekund před první pauzou. Výsledek pojistil deset minut před koncem Patrick Hager.