17. ledna 2019 • 20:54

Nymburk v basketbalové dohrávce nastřílel Pardubicím 118 bodů

0
Mistrovský Nymburk v dohrávce 1. kola basketbalové ligy nedal šanci Pardubicím a čtvrtý tým tabulky deklasoval 118:68. Obhájci titulu v každé čtvrtině porazili Východočechy dvojciferným rozdílem, už za poločas jim nastříleli 62 bodů a na konci z toho byl jejich nejlepší střelecký výkon v sezoně NBL. Více bodů v utkání dali v tomto ročníku pouze jejich dnešní soupeři v listopadovém duelu proti Ostravě (121:71).

Domácí byli dva dny po porážce v Antverpách, která jim sebrala v Lize mistrů naděje na play off, při chuti a od počátku soupeře drtili. Stříleli s více než šedesátiprocentní úspěšností, trefili 14 trojek. Alex Davis dal z pozice náhradníka 22 bodů, další hráč z lavičky Glenn Cosey jen o bod méně a dvojciferně skórovali další čtyři spoluhráči. V pardubickém dresu se to podařilo jen dalšímu náhradníkovi Michalu Svobodovi, autorovi 17 bodů.