Olesz: Sérii jsme neřešili, výhra je pro Kucserovu dceru | iSport.cz
18. ledna 2019 • 21:29

Olesz: Sérii jsme neřešili, výhra je pro Kucserovu dceru

Autor: ČTK
Hokejisté Vítkovic se po čtrnácti měsících dočkali výhry nad Brnem. Vítězství po sérii osmi porážek s Kometou na dálku poslali spoluhráči Lukáši Kucserovi, který byl v době utkání u úspěšného porodu dcery Ely.


Dlouhou sérii nezdarů ve vzájemných utkáních se Vítkovičtí nestresovali. "My jsme to moc neřešili, určitě bych nemluvil o nějaké úlevě. Takhle bych to nebral. Kučisovi (Kucserovi) se narodila dcera, vítězství jsme věnovali jemu a jeho dceři. To spíše pro něj to byl speciální den a večer," řekl Olesz novinářům.

Vítkovice jsou v lednu ve skvělé formě: z posledních osmi kol sedmkrát vyhrály a stoprocentně zvládly i šňůru čtyř domácích utkání. Úspěch proti Kometě Olesz přičítá ubráněným přesilovkám Brna.

"Oni v nich jsou neskuteční. To jsme viděli před zápasem a v zápase to potvrdili. I když jsme se strašně soustředili, měli tam střely, nespadlo jim to tam. To rozhodlo zápas. Že Brno nebylo schopné dát gól z přesilovky," uvedl Olesz, který skóre pečetil trefou z obranného pásma do opuštěné branky při power play Komety. "Já věřil Kubovi (Lev), že to jeho vyhození zpoza branky přeletí přes celé hřiště, ale když jsem viděl, jak to u naší modré padá, tak jsem to lehce nadzvihnul a spadlo to tam. Trochu kuriózní, ale počítá se."

Vítkovický kapitán ocenil atmosféru, která panovala na tribunách. Kometu přijelo povzbudit přibližně tisíc fanoušků, kteří svou aktivitou při povzbuzování vyprovokovali i zbytek haly.

"Myslím, že pro oko diváka, vítkovického i toho brněnského, to bylo výborné utkání. I tím, že oni vypravili vlak a přijelo jich hodně. Ostrava se ale nedá. Byla to výborná atmosféra až do konce, oba kotle povzbuzovaly, bylo to výborné. Tři body navíc zůstaly doma, vynikající zápas," pochvaloval si třiatřicetiletý útočník.

Zajímavostí utkání bylo i to, že jediný gól Brna vstřelil obránce Ivan Baranka, který ve Vítkovicích ještě před několika dny působil. "Dali jsme všech pět gólů, to jsem mu říkal i po zápase," usmíval se Olesz. "Někdy to tak prostě je. Většinou se hráči, co jsou vyměnění, trefují proti svému týmu," dodal.

 
Články odjinud


Články odjinud