Pavlík se držel plánu více střílet a připsal si vítězný gól | iSport.cz
20. ledna 2019 • 22:14

Pavlík se držel plánu více střílet a připsal si vítězný gól

Autor: ČTK
Po porážce v Plzni 0:4 si spravili hokejisté Hradce Králové chuť doma výhrou nad Vítkovicemi 3:1 a vítěznou brankou se pod sedmý úspěch za sebou v domácím prostředí podepsal obránce Filip Pavlík. Ve 33. minutě hned po čtyřech sekundách využil tvrdou ránou od modré čáry přesilovou hru.


"Chtěli jsme přesilovky hlavně zlepšit, protože se nám moc nedařily. Chtěli jsme více střílet," řekl novinářům Pavlík, který to při své trefě po vyhraném vhazování Petra Koukala a přihrávce Tomáš Vincoura dokonale splnil.

Byl rád, že se mu podařilo překonat Patrika Bartošáka, kterého zná i z reprezentace. "Víme, že Bart je skvělý gólman a není lehké se proti němu prosadit. Ale to skoro jako proti všem brankářům v extralize," podotkl Pavlík, který ve třetí třetině v další početní výhodě ještě trefil tyč.

Důležité podle něj bylo clonění před vítkovickou brankou. Díky němu se trefil i v první třetině Daniel Rákos. "Bambusovi to tam propadlo, protože brankář asi moc neviděl. Ten můj gól tam prolítnul, že tam Smoli (Radek Smoleňák) výborně stál před brankou. Takové góly dneska padají," doplnil Pavlík.

Mountfield se posunul na třetí místo tabulky právě před Vítkovice, které porazil i potřetí v sezoně. "Snažíme se hrát furt stejně aktivní hokej, že se zrovna proti nim nám podařilo získat osm bodů, je jenom dobře," pochvaloval si Pavlík úspěch v boji o přední pozice.

V Plzni skončila pětizápasová vítězná série Hradce i kvůli dvěma gólům inkasovaným v oslabení. Dnes ale Východočeši soupeře v přesilovkách do příležitostí téměř nepouštěli. "Museli jsme něco změnit, při přesilovkách soupeře jsme museli začít hrát více aktivně, abychom jim tam nedávali šance. Díky pohybu jsme jim je znemožňovali," pochvaloval si Pavlík.

Domácí série úspěchů jej nesmírně těší. "Doma by se prohrávat nemělo a toho se snažíme držet. Chceme pořád vyhrávat, že nám to doma svědčí víc, tak to je dobře," uvedl Pavlík. Přispívá k tomu skvělá defenziva, protože při šňůře sedmi výher před vlastním publikem Mountfield inkasoval v součtu jen sedm branek. "Víme, že když nebudeme dostávat góly, tak budeme vyhrávat," dodal Pavlík.

 
Články odjinud


Články odjinud