21. ledna 2019 • 20:54

Výsledek čtvrtfinále Českého poháru basketbalistů

0
Basketbalisté Opavy porazili ve čtvrtfinále Českého poháru Hradec Králové a jako druhý tým po Děčínu si zajistili start na závěrečném turnaji Final Four. Po vyrovnaném prvním poločase Slezané zvítězili na domácím hřišti 108:72. K výhře 29 body přispěl Jakub Šiřina, který se blýskl sedmi trojkami.

Opava sice nabrala v úvodu až jedenáctibodové manko, dvěma trojkami za sebou pak ale obrat nastartoval Jiří Štěpánek, s 18 body druhý nejlepší střelec zápasu. Od druhého poločasu domácí na hřišti dominovali. "Chtěli jsme postoupit a to se podařilo. Navíc jsme už potřebovali konečně vyhrát," pochvaloval si trenér Opavy Petr Czudek, jehož svěřenci v lize třikrát za sebou prohráli.

O zbývajících dvou účastnících závěrečného turnaje se rozhodne v duelech Olomoucko - Pardubice (23. ledna) a Nymburk - Kolín (24. ledna). Final Four bude 9. a 10. února hostit Nový Jičín.