Na závodišti v Pardubicích se bude poprvé hrát koňské pólo | iSport.cz
11. února 2019 • 11:39

Na závodišti v Pardubicích se bude poprvé hrát koňské pólo

Autor:
Na pardubickém dostihovém závodišti se letos uskuteční více než třicítka akcí. Až na výjimky budou sportovní. Novinkou jsou turnaje koňského póla. Vedle dostihů se v Pardubicích uskuteční například i závody chrtů. ČTK to řekla Kateřina Nohavová z Dostihového spolku.


Mezinárodní turnaj v pólu se uskuteční první týden v březnu. Bude se hrát na ledové ploše zaváté sněhem, přijedou týmy z Česka, Slovenska, Maďarska a Německa. "Bude to první ze série turnajů koňského póla na pardubickém závodišti. Ty další se uskuteční v červnu a v srpnu," uvedla Nohavová.

Na jaře bude závodiště hostit atletických kros, 17. března se na trať vydají hráči extrémního golfu. Mezitím bude Dostihový spolek pořádat veřejné tréninky parkurového skákání.

Od dubna jsou na programu jezdecké sporty, závody spřežení a všestrannost. V mezidobí se uskuteční canicross, běh přes překážky se psem. O areál se budou závodníci dělit se závody chrtů.

"V květnu se uskuteční dva běžecké závody. Prvního června pak děti oslaví Dětský den a uskuteční se Fresh Festival," řekla Nohavová.

Dostihová sezona začne 8. května. Součástí zahajovacího dostihového dne budou i Jezdecké hry pro děti. Sezona nabídne devět dostihových dní v tradičních květnových, červnových, srpnových, zářijových a říjnových termínech. Druhý říjnový víkend patří Velké pardubické steeplechase.

"Upozorňujeme na jednu velkou změnu, a to u druhé kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Diváci byli zvyklí, že se mítinky konaly v sobotu. Červnová kvalifikace se ale letos uskuteční až v neděli 23. června," řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Závodiště bude otevřené celé prázdniny a kromě dostihů pořadatelé připravují další ročníky hudebního Létofestu a Friends Festu. Na konci prázdnin uspořádá spolek víkendový program Koně v akci, přehlídku mnoha plemen.

"V listopadu má své místo v programu běžecký závod Run Tour, uskuteční se také rozlučková všestrannost, Hubertova jízda a na úplný závěr sezony Taxis Gladiator Race. Pak se závodiště opět promění v zimní park s bruslením," řekla Nohavová.

Témata:  dostihy, sporty, Sport, Pardubice
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud