Jakob Ingebrigtsen v hale zaběhl juniorský rekord na 1500 metrů | iSport.cz
11. února 2019 • 14:25

Jakob Ingebrigtsen v hale zaběhl juniorský rekord na 1500 metrů

Autor:
Osmnáctiletý Jakob Ingebrigtsen při vstupu do halové sezony překonal juniorský světový rekord v běhu na 1500 metrů. Při mezistátním utkání v norském Bärumu v neděli zvítězil v čase 3:36,21, čímž o sedm setin sekundy překonal dvanáct let starý výkon reprezentanta Bahrajnu Belala Aliho Mansúra.


Halový mistr světa Samuel Tefera běžel loni jako junior v hale ještě rychleji, ale jeho čas 3:36,05 nebyl jako juniorský světový rekord ratifikován kvůli tomu, že v den závodu neabsolvoval dopingovou zkoušku.

Nejmladší z úspěšné norské bratrské trojice Ingebrigtsenů loni zazářil na mistrovství Evropy v Berlíně, kde vyhrál patnáctistovku i závod na 5000 metrů. V prosinci potřetí za sebou získal evropský titul v krosu v kategorii do 20 let.

Na začátku letošního roku absolvoval měsíční vysokohorské soustředění v Jihoafrické republice a v neděli poprvé letos závodil. Při mezistátním utkání Norska, Švédska, Finska a společného týmu Dánska a Islandu si vylepšil halový osobní rekord o 4,75 sekundy a dostal se do čela letošních evropských tabulek i mezi seniory. Ve světových tabulkách je před ním pouze Tefera, který v Toruni minulý týden zaběhl patnáctistovku za 3:35,57.

Jakoba Ingebrigtsena další start na této trati čeká 20. února v Düsseldorfu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud