Americký sprinter Rodgers chce v Ostravě zaútočit na hranici 6,50 | iSport.cz
11. února 2019 • 17:44

Americký sprinter Rodgers chce v Ostravě zaútočit na hranici 6,50

Autor:
Mužský sprint na 60 metrů bude patřit k vrcholům úterního halového atletického mítinku v Ostravě. Největší zahraniční hvězdou bude Američan Mike Rodgers, halový vicemistr světa z roku 2010 s osobním rekordem 6,48 sekundy. Na ten by chtěl na Czech Indoor Gala zaútočit.


Letos zatím Rodgers běžel nejrychleji v Lodži, s časem 6,55 figuruje na šestém místě světových tabulek. "Rád bych si v Ostravě vylepšil sezonní maximum a v hlavě mám i čas pod 6,50. Pokud se mi to podaří, budu šťastný," řekl na tiskové konferenci.

Na startu bude také český rekordman na stovce Zdeněk Stromšík. Letos už dvakrát běžel šedesátku za 6,67 a věří, že v Ostravě předvede ještě rychlejší čas. "Jsem rád, že máme v České republice takový závod. Navíc bydlím jen pár kroků odsud, takže budu opravdu v domácím prostředí. Běhám letos stabilně a doufám, že mi to zítra konečně ulétne," prohlásil.

K úternímu závodu se upíná také dálkař Radek Juška. Český rekordman se v této sezoně hledá a limit pro start na halovém mistrovství Evropy mu zatím odolal. "Jasným cílem je pro mě pokoření nominačních požadavků na HME. Moc se těším na samotný závod a také na super diváky, kteří zde vždy navodí strhující atmosféru," řekl Juška. Největšími soupeři by mu měli být Japonci s osobními rekordy přes osm metrů Šontaro Širojama a Nacuki Jamakawa.

Dvouhodinový hlavní program ostravského mítinku začne v 16:40.

Témata:  Ostrava, hala, FOTO, Sport, atletika
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud