Stenmark je přesvědčený, že Shiffrinová vyhraje přes sto závodů | iSport.cz
12. února 2019 • 14:30

Stenmark je přesvědčený, že Shiffrinová vyhraje přes sto závodů

Autor:
Po odchodu Lindsey Vonnové do sportovního důchodu budou ohrožovat dlouholetý rekord švédské legendy Ingemara Stenmarka už jen dva lyžaři. A u obou je Stenmark přesvědčený, že ho překonají. Na svazích nyní vládnou Rakušan Marcel Hirscher a především Američanka Mikaela Shiffrinová, které je teprve 23 let a umí vyhrávat všechny disciplíny.


"Jak Marcel, tak i Mikaela ho můžou překonat a taky překonají. Ale kdo dřív? To nemám ponětí. Ale Mikaela určitě vyhraje přes sto závodů," řekl dvaašedesátiletý Stenmark na mistrovství světa v Aare před dnešním závodem družstev.

Legendární Švéd během své éry vyhrál ve Světovém poháru 86 závodů. Ten poslední v únoru 1989 v Aspenu, když mu bylo 32 let a byl v seriálu nejstarším lyžařem. Vonnovou o sen stát se rekordmankou připravila problémová kolena, zastavila se před pár dny na čísle 82.

Nejblíže Stenmarkovu zápisu je nyní Hirscher, devětadvacetiletý Rakušan, který rovněž dominuje obřím slalomům a slalomům. Zatím v SP vyhrál 68 závodů, všestranná Američanka Shiffrinová 56.

"Je hezké o tom mluvit, ale upřímně: nijak mi na tom nezáleží, protože se to nedá srovnávat. Přináší mi to ale publicitu. Teď, když Lindsey skončila a byla hodně blízko, byl jsem zase ve všech novinách. I v Los Angeles si o mně mohli přečíst. To je docela dobré," uvedl Stenmark.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud