Dvořákovi v Lake Placid nevyšel ani závod čtyřbobů | iSport.cz
16. února 2019 • 22:34

Dvořákovi v Lake Placid nevyšel ani závod čtyřbobů

Autor: ČTK
Českému pilotovi Dominiku Dvořákovi nevyšel na Světovém poháru bobistů v Lake Placid po pátečním závodu dvojbobů podle představ ani dnešní start se čtyřbobem. Posádka Dvořák, Dominik Suchý, Jan Šindelář, Jakub Nosek obsadila dva týdny před mistrovstvím světa 15. místo, což je pro ni nejhorší výsledek v sezoně.


Dosud jím bylo 12. místo z Königssee, v předchozím závodu ve Svatém Mořici byli Češi kvůli nevyhovujícím parametrům předního nože diskvalifikováni. Ve dvojbobu byl v pátek Dvořák s Noskem až sedmnáctý, což pro něho bylo rovněž nejhorší umístění v ročníku.

V americkém zimním středisku se nedařilo ani vedoucím posádkám SP. Lídr seriálu Francesco Friedrich skončil čtvrtý, za vítězným čtyřbobem Kanaďana Justina Krippse zaostal v součtu dvou jízd o 16 setin. Dosud druhý Němec Johannes Lochner byl až sedmý a v hodnocení SP se před něho dostal dnes stříbrný Oskars Kibermanis z Lotyšska.

Překvapivé vedení z prvního kola neudržela monacká posádka Rudyho Rinaldiho. Místo útoku na premiérové umístění na stupních vítězů pro knížectví přišla ve druhém kole nehoda, po níž čtyřbob projel část trati v ledovém korytu na boku, a propad na 19. místo.

 
Články odjinud


Články odjinud