17. února 2019 • 20:02

Hlasy po utkání fotbalové ligy Plzeň - Slavia

0
Hlasy po utkání 21. kola první fotbalové ligy Viktoria Plzeň - Slavia Praha (2:0):

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Myslím, že zápas by vyrovnaný. V první půli jsme možná byli trochu lepší. Měli jsme tři čtyři situace, kdy jsme mohli dát gól. Bohužel jsme ho nedali a povedlo se nám to až těsně před přestávkou. Z mého pohledu jsme měli ve velkém vápně víc prostoru, důrazu, to rozhodlo o našem vítězství. Bylo to i proto, že Slavia nepřijela jen betonovat, přijela hrát fotbal a v ten moment je víc prostoru v útočné fázi. Jako jsme měli odsledovanou Slavii my, tak ona taky nás. Krajní obránce má velice ofenzivní. Neříkám, že se Slavia do finální fáze nedostávala, ale těší nás, že jsme to Slavii ztížili. Choras (Chorý) nám strašně moc pomohl a Beauguel přidal druhý gól. To, že Plzeň zvládá těžké zápasy, se potvrdilo nejen tento týden, ale ve spoustě zápasů předtím. Jsem hlavně rád, že jsme se ke Slavii dotáhli na tři body. Po tolik kolech je hodně důležité, abychom byli na dostřel. Kdyby se nám to nepodařilo, bylo by to trošku složitější. I při remíze. Bylo by to šest bodů plus vzájemný zápas, takhle jsou to vlastně čtyři body. Tři plus vzájemný zápas. Možná je to o jednom zápase."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Odehráli jsme špatný první poločas. Plzeň byla agresivnější, důraznější, vyhrávala většinu osobních soubojů po celém hřišti. My jsme nebyli nebezpeční pro obranu soupeře. Postupem času Plzeň v prvním poločase přebrala otěže utkání, získala střed pole, záložní řadu. Dost se to na nás valilo. Když už to vypadalo, že poločas přežijeme, že si k tomu něco budeme moci říct, prostřídat, tak jsme nezachytili náběh hráče za záda a dostali jsme gól v podstatě do prázdné brány. Pak jsme to honili vším možným, změněním stylu, prostřídáním. Vytvořili jsme si po přestávce tlak, bohužel šance, kterými jsme se mohli dostat zpět do zápasu, jsme neproměnili. Viktorka pak rozhodla, když jsme nechali neobsazeného hrotového hráče a dostali jsme druhý gól. Tahali jsme za kratší konec a zaslouženě jsme prohráli. Jeli jsme sem se šestibodovým náskokem, chtěli jsme zvítězit. Pořád jsme ale první. Prohráli jsme, zbývá ještě s nadstavbou 14 kol. Je to jen jedna z velkých bitev v té dlouhé válce."