O soupeřích českých basketbalistů na MS rozhodne Kobe Bryant | iSport.cz
19. února 2019 • 08:37

O soupeřích českých basketbalistů na MS rozhodne Kobe Bryant

Českým basketbalistům vybere soupeře na mistrovství světa v Číně bývalá hvězda NBA Kobe Bryant. Slavný hráč obstará 16. března v Šen-Čenu los, který rozhodne o složení základních skupin. Oznámila to mezinárodní federace FIBA, jež už dříve jmenovala čtyřicetiletého pětinásobného šampiona zámořské ligy v dresu Los Angeles Lakers a dvojnásobného olympijského vítěze ambasadorem šampionátu.


Český tým bude hrát na MS poprvé v samostatné historii a je jedním z 18 dosud jistých účastníků. O zbylých čtrnácti se ještě rozhodne v nadcházejících kvalifikačních bojích. Šampionát se poprvé bude hrát s 32 mužstvy, los je rozdělí do osmi čtyřčlenných skupin. Z nich dva celky postoupí do další fáze, zbylé dva budou hrát o 17.-32. místo.

K hvězdným hostům losování bude patřit další ambasador MS Jao Ming, který se v roce 2002 stal jedničkou draftu NBA a do zámořské soutěže se prosadil jako první Číňan v historii. O kulturní složku slavnostního večera se postará americký zpěvák Jason Derulo.

Šen-čen bude jedním z osmi dějišť turnaje, dalšími budou Peking, Šanghaj, Tung-kuan, Kuang-čou, Nan-ťing, Wu-chan a Fo-šan.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud