Volejbalový svaz odvolal Pommera od reprezentace žen | iSport.cz
19. února 2019 • 14:16

Volejbalový svaz odvolal Pommera od reprezentace žen

Zdeněk Pommer skončil v roli kouče reprezentace volejbalistek. Po neúspěšné kvalifikaci mistrovství Evropy, na které se Češky nedostaly poprvé po 14 letech, dnes trenéra odvolala správní rada Českého volejbalového svazu. Pommerův nástupce by mohl být podle svazového webu znám do měsíce.


"Pracujeme na možných variantách obsazení pozice hlavního trenéra, o čemž bychom chtěli v horizontu jednoho měsíce rozhodnout," uvedl předseda volejbalistů Marek Pakosta. "Nový trenér bude mít za primární cíl postup na Evropu v roce 2021. Letos se zúčastníme Evropské ligy a olympijské kvalifikace a do obou soutěží půjdeme s maximální vůli uspět," dodal manažer reprezentací Miloslav Javůrek.

Zdeněk Pommer mladší nastoupil k národnímu týmu v únoru 2016 jako asistent Alexandera Waibla. Německý kouč ale koncem září odstoupil a Pommer tým převzal. Po zvládnuté baráži pak na ME 2017 volejbalistky vypadly v osmifinále.

Loni nejdříve skončily třetí v Evropské lize, ale v kvalifikaci na letošní šampionát starého kontinentu neuspěly. V konkurenci severských rivalů Švédska, Finska a Estonska skončily ve skupině na nepostupovém třetím místě, jelikož třikrát prohrály v pěti setech. Ačkoli se na ME v Turecku, Maďarsku, Slovensku a Polsku představí nově 24 týmů místo dosavadních 16, Češky budou poprvé od roku 2005 chybět.

"Platí, že odpovědnost za výsledek nese trenér, a faktem je, že jsme nepostoupili na šampionát, což byl jeden z cílů reprezentace pro letošní rok. A byl bezesporu reálný," uvedl Pommer v lednu při hodnocení kvalifikace. "Když se podívám zpět, stojím si za rozhodnutími, která jsem udělal, včetně všech nominací," uvedl.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud