Trenéra Bílka čeká ve čtvrtek premiéra na lavičce Kazachstánu | iSport.cz
19. února 2019 • 14:50

Trenéra Bílka čeká ve čtvrtek premiéra na lavičce Kazachstánu

Stejně jako při svých předchozích angažmá chce trenér Michal Bílek i u kazašské reprezentace sázet hlavně na disciplínu. Zároveň si přeje, aby jeho svěřenci cítili zodpovědnost za to, že hrají za svou zemi. Ve čtvrtek si Bílek odbude zápasovou premiéru na lavičce Kazachstánu, který se v rámci soustředění v Turecku utká s Moldavskem.


"Chci poznat co nejvíc hráčů, proto jich bereme tolik. Šanci dostanou všichni," komentoval Bílek nominaci, v níž je 36 fotbalistů. Přiznal, že ji dělali jeho kazašští asistenti, protože on ani jeho slovenský asistent Michal Hipp zatím nemají potřebné informace o všech hráčích.

Hlavním cílem je kvalifikace na mistrovství Evropy 2020, v níž se Kazachstán utká s Belgií, Ruskem, Skotskem, Kyprem a San Marinem. "Máme těžkou skupinu, ale ničeho se nebojím. Viděl jsem několik zápasů v Lize národů a myslím, že Kazachstán nepředvedl špatný fotbal. V kvalifikaci budeme zase o něco sehranější," řekl Bílek, jenž má smlouvu na jeden rok s opcí.

Fotbalisté Kazachstánu už českého trenéra měli - v letech 2011 až 2013 je vedl Miroslav Beránek. Bývalý kouč české reprezentace s Beránkem o kazašském fotbalu debatoval, navíc viděl několik zápasů Astany v evropských pohárech. "O Kazachstánu mám dost informací," prohlásil Bílek, jenž se v lednu dohodl na předčasném ukončení smlouvy se Zlínem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud