Mladá Boleslav po dvou prohrách zabrala, Pardubice porazila 5:2 | iSport.cz
19. února 2019 • 20:45

Mladá Boleslav po dvou prohrách zabrala, Pardubice porazila 5:2

Autor: ČTK
Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 46. kole extraligy na ledě Pardubice 5:2 a porazili tak Dynamo i počtvrté v sezoně. Rozhodující pro vývoj zápasu byla branka Radima Zohorny na 3:1 ze závěru druhé třetiny. Dynamo ve třetí části dokázalo jen snížit. Bruslařský klub zvítězil po dvou porážkách za sebou, ve kterých navíc vstřelil jediný gól.


"Byl to těžký zápas, a přestože jsou Pardubice poslední, tak nehrají špatně. Je to ošidné, někdo takový zápas může lehce podcenit, ale to se nám naštěstí nestalo a hráli jsme tak, jak jsme měli. I když soupeř snížil na rozdíl jediného gólu, tak jsme se nesesypali a hráli furt stejně," pochvaloval si po utkání útočník David Šťastný, který se na výhře hostů podílel gólem a asistencí.

Mladá Boleslav do zápasu vstoupila výborně a během pěti minut ujížděli na pardubickou branku Šťastný a dvakrát Zohorna, ale Kacetl držel bezbrankový stav. Další tutovou šanci nevyužil osamocený Němeček. Dynamo zahrozilo jen nedotaženým únikem Sýkory, a tak v 18. minutě šli boleslavští hráči zaslouženě do vedení, když se s trochou štěstí trefil na bližší tyč Skalický.

Dynamo srovnalo ve 24. minutě po velmi pohledné kombinaci, kdy se do zakončení dostal Eklund a kličkou překonal Růžičku. Zcela otočit stav pak mohli při oslabení Dušek a především Porseland, jehož samostatný únik boleslavský brankář zneškodnil. Pardubičtí si však především nepohlídali závěr boleslavské přesilovky, odešli střídat a rychlý protiútok proměnil střelou z mezikruží Kovačevič.

Po klidné pasáži se do šance prodral Machala, ale Růžičkovu branku minul, na druhé straně přestřelil Látal. Mladá Boleslav sice nevyužila ani jednu se svých pěti přesilových her, Dynamo naproti tomu hrálo jen jednu, přesto 41 vteřin před druhou sirénou utekla do dvoubrankového vedení. Další protiútok úspěšně zakončil na brankovišti důrazný Zohorna.

"Když už se nám podařilo ve druhé třetině vyvarovat faulů, tak jsme udělali technické chyby jako vyhození puku a špatné střídání, kvůli čemuž jsme se dostávali pod tlak. Oslabení jsme sice ubránili, ale na konci jednoho přimrzl jeden hráč na střídačce, takže jsme chvíli hráli ve třech a inkasovali," zlobil se po utkání kouč Dynama Ladislav Lubina.

Pardubice dokázaly rychle odpovědět. Ve 43. minutě vybojoval Ihnacak puk a Sýkora rychlou střelou z prostoru před brankou vrátil Dynamo do hry. Jenže od té chvíle měli domácí hráči utrum, jejich optická převaha k vážnějším šancím nevedla. V 54. minutě pak čtvrtým gólem po hezké akci definitivně rozhodl Šťastný.

"Na začátku sezony jsem cítil hrozně po psychické stránce. Věděl jsem, že mě brali s nějakými očekáváními, ale nebylo to ono. Teď už to alespoň trošku vracím. Hraje se nám v lajně dobře už několik zápasů, takže jsem rád, že to vyšlo i dneska," řekl Šťastný, který vstřelil jedenáctý gól v sezoně.

Minutu před koncem ještě Klepiš trefil prázdnou branku a upravil na konečných 5:2.

 
Články odjinud


Články odjinud