Americkou gymnastiku se pokusí zachránit basketbalová manažerka | iSport.cz
19. února 2019 • 20:46

Americkou gymnastiku se pokusí zachránit basketbalová manažerka

Americkou federaci sportovní gymnastiky se pokusí vyvést z krize po skandálu se sexuálním zneužíváním závodnic týmovým lékařem Larrym Nassarem basketbalová manažerka z NBA Li Li Leungová. Bývalá gymnastka, jež ve vedení zámořské ligy zodpovídala za mezinárodní vztahy, se ujme předsednické funkce na začátku března. Zástupci federace to oznámili na sociálních sítích.


Pětačtyřicetiletá Leungová, která během gymnastické kariéry reprezentovala USA na juniorských Panamerických hrách, působila v managementu amerického basketbalového svazu a poté v NBA. Nyní chce pomoci zachránit gymnastickou federaci, které kvůli aféře hrozí, že jí olympijský výbor USA odebere oficiální status zástupce sportu.

Proti bývalému reprezentačnímu lékaři vystoupilo už více než 350 gymnastek. Nassar byl vloni odsouzen k několika mnohaletým trestům vězení za sexuální obtěžování mladistvých závodnic včetně několika olympioniček a držení dětské pornografie.

V souvislosti s kauzou odstoupilo celé vedení federace. Její někdejší šéf Steve Penny byl v říjnu zatčen kvůli podezření z manipulace s důkazy. Jeho nástupkyně Kerry Perryová v září na funkci rezignovala, od svazu se odvrátila i řada sponzorů.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud