Hradec Králové porazil i počtvrté v sezoně mistrovskou Kometu | iSport.cz
19. února 2019 • 20:55

Hradec Králové porazil i počtvrté v sezoně mistrovskou Kometu

Hokejisté Brna prohráli ve šlágru 46. kola extraligy s Hradcem Králové 0:3 a ani počtvrté v sezoně tak nedokázali Východočechy porazit. Celkově Mountfield porazil Kometu sedmkrát za sebou. Dvěma góly se na výhře hostí podílel útočník Radek Smoleňák, premiérové čisté konto v sezoně udržel Brandon Maxwell. Hradec Králové se výhrou posunul na druhé místo tabulky, Kometa klesla na šesté.

"Na Kometu je třeba podat vždy stoprocentní výkon, každý se na ni chce vytáhnout. Mě takhle vyhecované zápasy baví," řekl po utkání Smoleňák, který dal Kometě ve čtyřech vzájemných zápasech celkem šest gólů.

Kometa se musela obejít bez nemocného Muellera a od prvních minut bylo znát, jak moc jí nejlepší extraligový střelec chybí. "Podepsalo se to na skóre, potřebujete dát gól, dostat soupeře pod tlak," objasnil kouč Kamil Pokorný, v čem nejvíc Mueller chyběl.

Brno se sice v úvodu pokusilo o nápor, ale vzešel z něj pouze jeden nevýrazný pokus Erata, který ani střelou nebyl. "Herně to nebylo tak špatné, měli jsme tam dost šancí," řekl brněnský útočník Petr Holík.

Hradec brzy začal využívat okénka ve hře domácích. První varování přišlo v šesté minutě, kdy Smoleňákova teč orazítkovala tyč. Vedoucí gól Východočechů padl v přesilové hře, kdy Cingel hledal před brankou volného spoluhráče, ale puk po nešťastné teči Michálka a zásahu Čiliaka skončil v síti.

O 62 vteřin později si první slabší chvilku v brněnském dresu vybral Čiliak, z téměř nulového úhlu jej prostřelil Smoleňák. A kdyby v závěru třetiny proměnil sólo Chalupa po chybě Štencela, mohlo být pro Brno, které v první třetině ani jednou nevystřelilo na branku, ještě hůř.

Do druhého dějství nastoupila Kometa jako vyměněná a to nejen proto, že do prvního útoku se místo Malleta posunul Erat. Brno zvýšilo důraz i rychlost, tlačilo se do branky a s tím přicházely i střelecké příležitosti. "Za deset minut jsme vystřelili jedenáctkrát, takhle si představuji hru na domácím ledě," podotkl trenér Pokorný.

Do slibných šancí se dostali Erat, Holík i Dočekal, ale jistý Maxwell se nenechal zaskočit. V pohodě hrající Hradec ustál brněnský nápor, vymanil se z tlaku a hájil dvoubrankové vedení. "Byl to týmový výkon všech," pochválil trenér Tomáš Martinec svůj tým.

Stejný ráz měla i třetí třetina. Hradec postavil na modré čáře těžko prostupný val, přes nějž se Kometa prosazovala jen velmi těžko. Tím pádem se také nedostávala do šancí. Střeleckého zmaru dosáhla Kometa v přesilovce, místo gólu naděje přišla trefa Smoleňáka, čímž bylo rozhodnuto. "Porazili jsme Kometu sice počtvrté v sezoně, ale do finiše to nic neznamená. Kometa je pořád hlavním favoritem na vítězství," řekl trenér hostí Martinec.