Kapitánem amerických golfistů při Ryder Cupu bude Stricker | iSport.cz
20. února 2019 • 16:15

Kapitánem amerických golfistů při Ryder Cupu bude Stricker

Americké golfisty povede v příštím roce v Ryder Cupu z pozice kapitána Steve Stricker. Jednapadesátiletý bývalý druhý hráč světového žebříčku se stal nástupcem Jima Furyka, kterému už v loňském vydání tradičního duelu proti výběru Evropy vypomáhal v Paříži jako jeden z asistentů. Za rok uspořádají Ryder Cup Američané, dějištěm bude hřiště Whistling Straits ve Wisconsinu, odkud vítěz dvanácti turnajů na PGA Tour Stricker pochází.


Stricker už předloni dovedl Američany k triumfu v Prezidentském poháru, ve kterém výběr USA tradičně soutěží s výběrem světa bez evropských hráčů. Ryder Cup si sám vyzkoušel třikrát jako hráč a v roce 2008 byl součástí vítězného týmu. Stal se prvním kapitánem týmu USA, který v kariéře nikdy nevyhrál turnaj major.

Evropané už dříve jmenovali kapitánem Pádraiga Harringtona z Irska. Jeho tým bude za rok obhajovat vítězství. Evropané vloni pod vedením dánského kapitána Thomase Björna porazili v pařížském utkání USA jasně 17,5:10,5 a v Ryder Cupu prodloužili domácí neporazitelnost, která trvá už od roku 1997.

Témata:  kapitán, golf, Sport, USA, Ryder, Cup
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud