Rallyeový mistr světa Kopecký získal jedenáctý Zlatý volant | iSport.cz
20. února 2019 • 20:32

Rallyeový mistr světa Kopecký získal jedenáctý Zlatý volant

Úřadující mistr světa v automobilových soutěžích v kategorii WRC2 Jan Kopecký získal pojedenácté v kariéře Zlatý volant a už jen jeden triumf jej dělí od vyrovnání bilance historického rekordmana ankety Tomáše Engeho. Tovární jezdec Škody ovládl kategorii rallye a maratony a zároveň se stal i absolutním vítězem tradiční ankety, která byla slavnostně vyhlášena dnes v Praze. Anketu Zlatá řídítka o nejlepšího motocyklového jezdce vyhrál Jakub Kornfeil.


"Loňská sezona dopadla po sportovní i osobní stránce skvěle. Nic bych neměnil, vše dopadlo perfektně. Volant je nejprestižnější anketa v Česku, jsem rád, že jsem vyhrál. Jen mě mrzí, že je letos volant jen jeden. Zasloužili by si ho i ostatní vítězové," řekl Kopecký s odkazem na to, že další ocenění obdrželi nově zlaté trofeje v podobě vázy.

Stejně jako Kopecký dokázali na loňská vítězství navázat Adam Lacko v kategorii závody na okruzích, Petr Nikodém (autokros a rallyekros) a Patrik Hájek (motokáry). Lacko anketu ovládl potřetí v řadě a počtvrté v kariéře. Hájek, který se loni stal jako první Čech motokárovým mistrem světa, získal již šestý "volant", poprvé se ze zisku trofeje radoval již v roce 2006.

Kategorii závody do vrchu ovládl Lukáš Vojáček, jenž se třetím vítězstvím vyrovnal otci Petrovi. Cenu Elišky Junkové pro nejlepší ženu převzala účastnice Rallye Dakar Olga Roučková, talentem roku se stal sedmnáctiletý automobilový jezdec Petr Semerád.

Zlatá řidítka získal potřetí v kariéře motocyklista Jakub Kornfeil, který se slavnosti nezúčastnil, protože momentálně absolvuje v Jerezu oficiální testy před startem silničního mistrovství světa. Druhý skončil stejně jako loni freestyle motokrosař Libor Podmol a třetí místo obsadil Karel Abraham.

Obdobně jako v minulých letech byly oceněny i výrazné postavy světového motorsportu. Trofeje si za celoživotní přínos odnesli bývalý pilot F1 Ralf Schumacher z Německa a brazilská motocyklová legenda Alex Barros a čestné ocenění Osobnost světového motorsportu převzal stále aktivní závodník a úřadující vítěz Světového poháru WTCR Gabriele Tarquini z Itálie.

O nejlepších českých automobilových a motocyklových sportovcích rozhodlo 24 členů odborné poroty a historicky poprvé promluvili vahou jedné třetiny do výsledků i fanoušci, kteří udělili téměř 20.000 hlasů.

Nejvíce jich dostal dakarový jezdec Martin Macík, který se právě díky 3068 hlasům veřejnosti posunul ve své kategorii na třetí místo. "Hlasování veřejnosti se osvědčilo. Nikdo se nesnažil podvádět a musím říci, že čeští fanoušci mají i vysokou míru odbornosti," řekla výkonná ředitelka pořádající Agentury Pozitif Jana Svobodová.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud