Maslák se v Düsseldorfu musel sklonit před Strotherem | iSport.cz
20. února 2019 • 21:08

Maslák se v Düsseldorfu musel sklonit před Strotherem

Autor: ČTK
Pavel Maslák obsadil na mítinku v Düsseldorfu druhé místo v běhu na 400 metrů a prohrál přímý souboj o celkové prvenství v seriálu IAAF World Indoor Tour s Nathanem Strotherem. Americký sprinter zvítězil v čase 46,48 sekundy, Maslák proběhl cílem o 25 setin později.


Halový mistr světa i Evropy tradičně po rychlém startu zaujal po seběhu k vnitřní dráze první místo. V závěru ale neodolal útoku amerického soupeře a nenavázal na svá vítězství z Karlsruhe a Toruně. Strother si díky triumfu v Tour zajistil prémii 20.000 dolarů i účast na halovém mistrovství světa v příštím roce.

"Necítil jsem se vůbec dobře, asi na mě dolehla rýma, kterou jsme měl minulý týden. Jenom doufám, že to vyléčím a na mistrovství Evropy v Glasgow už to bude lepší," řekl Maslák na webu Top Athletics. "Nad tímhle nesmím věšet hlavu, že se mi to nepodařilo. Musím trénovat dál a budu věřit, že tam (v Glasgow) to vyjde," dodal třetí muž letošních evropských tabulek.

Suverénně nejrychlejší šedesátku sezony zaběhla v Německu Marie-Josée Ta Louová z Pobřeží Slonoviny. V souboji s dosavadní první ženou tabulek Ewou Swobodovou z Polska zvítězila v osobním rekordu 7,02 sekundy a dosavadní maximum polské rivalky vylepšila o šest setin. Do osmičlenného finále se z rozběhů probojovala i česká jednička Klára Seidlová a skončila osmá za 7,33.

Osmé místo obsadil i mílař Jan Friš v závodě na 1500 metrů, který vyhrál norský mladík Jakob Ingebrigtsen. Osmnáctiletý talent předstihl ve finiši čerstvého světového rekordmana Samuela Teferu z Etiopie a zvítězil v národním rekordu 3:36,02.

 
Články odjinud


Články odjinud