IAAF umožnila mezinárodní starty dalším 21 ruským atletům | iSport.cz
21. února 2019 • 11:22

IAAF umožnila mezinárodní starty dalším 21 ruským atletům

Světová atletická federace IAAF rozšířila o 21 jmen seznam ruských reprezentantů, kteří mohou startovat na mezinárodních soutěžích se statusem neutrálních sportovců. Závodit od nynějška může například i stříbrná olympijská medailistka ve skoku do dálky z roku 2012 Jelena Sokolovová, jež v zahraniční konkurenci nestartovala od počátku suspendace ruského svazu v roce 2015.


Už v lednu zvláštní komise udělila pro tento rok oprávnění startovat na mezinárodních akcích 42 ruským atletům. Pro všechny platí, že se budou moci jako neutrální zúčastnit halového mistrovství Evropy v Glasgow 1. až 3. března a světového šampionátu pod otevřeným nebem v Dauhá (27. září - 6. října).

Třeba pro vícebojaře Arťoma Makarenka ale přišlo přidělení neutrálního statusu pozdě a na halovém ME bude chybět. Jeho trenér Sergej Želanov řekl ruským médiím, že závodník už neměl dost času na zajištění britských víz. Makarenko byl původně podmínečně zařazen na seznam účastníků sedmiboje, za těchto okolností jej nahradil Estonec Karl Robert Saluri. Na pozici prvního náhradníka se díky tomu posunul český vícebojař Jan Doležal.

Ruský svaz je suspendován kvůli dopingovým skandálům od listopadu 2015, vloni v prosinci IAAF už podeváté trest prodloužila. Příště se bude o možném zrušení sankce jednat na březnovém zasedání rady. Dokud se tak nestane, mohou na mezinárodních akcích startovat pouze vybraní ruští atleti, kteří splňují podmínky stanovené IAAF. Vloni jich nakonec bylo 73.

Témata:  IAAF, doping, Rusko, Sport, atletika
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud