Na Zlaté tretře bude házet oštěpařský mistr světa Vetter | iSport.cz
21. února 2019 • 12:31

Na Zlaté tretře bude házet oštěpařský mistr světa Vetter

Úřadující mistr světa v hodu oštěpem Johannes Vetter z Německa plánuje na letošní rok návrat na Zlatou tretru. Vloni musel druhý muž historických tabulek start na ostravském mítinku zrušit kvůli zranění a v červnu se pokusí poprvé prestižní závod vyhrát. V roce 2017 nestačil jen na krajana Thomase Röhlera.


Pořadatelé Zlaté tretry dnes Vettera oznámili jako prvního velkého soupeře české oštěpařské ekipy v čele s Jakubem Vadlejchem. Vetter v posledních dvou letech ovládl světové tabulky. Vloni to bylo díky výkonu 92,70 metru ještě z období před hlavní sezonou, ve které měl potom zdravotní problémy. Předloni se velehodem 94,44 zařadil v historickém pořadí za světového rekordmana a nynějšího ředitele Zlaté tretry Jana Železného, který hodil celkem čtyřikrát dál včetně maxima 98,48.

"Věřím, že Johannes bude po loňských zdravotních problémech fit a vrátí se k výkonnosti z roku 2017. Na Tretře jeho souboj s našimi nejlepšími bude jedním z vrcholů. Abych se začal bát o rekord mítinku," uvedl Železný. Od jeho ostravského maxima z roku 1996 dělí Vettera 20 centimetrů.

Zlatá tretra se uskuteční 20. června, již oznámenými hvězdami 58. ročníku jsou například dvojnásobná mistryně světa ve skoku do výšky Maria Lasickeneová z Ruska či olympijská vítězka v běhu na 400 metrů Shaunae Millerová-Uibová z Baham.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud