Chaluš končí v Mladé Boleslavi a bude hostovat v Příbrami | iSport.cz
21. února 2019 • 13:07

Chaluš končí v Mladé Boleslavi a bude hostovat v Příbrami

Autor: ČTK
Fotbalový obránce Matěj Chaluš se dohodl na předčasném ukončení angažmá v Mladé Boleslavi a místo toho bude ze Slavie hostovat v Příbrami, kde s ligovým fotbalem začínal. Součástí dohody není opce na přestup.


"Změnu děláme ze dvou důvodů. Jedná se o přání hráče, který má v tuto chvíli v Příbrami větší šanci pravidelně nastupovat. Matěj je stabilní člen reprezentace do 21 let a chceme, aby si v ní udržel svou pozici a hrál v týmu důležitou roli," řekl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Jednadvacetiletý obránce se vrací do klubu, ve kterém začínal profesionální kariéru. Na kontě má 69 ligových startů, z toho 37 v Příbrami a 32 v Mladé Boleslavi, kde hostoval rok a půl. V této sezoně stihl 15 startů, ale po zimních příchodech Aleksandara Šušnjara a Tomáše Hájka byl až třetím stoperem.

Ze Slavie jde hostovat do Příbrami také kamerunský stoper Olivier Kingue. Třiadvacetiletý hráč na podzim a v předchozí sezoně hostoval v druholigovém Ústí nad Labem. Na severu Čech naskočil do 16 utkání druhé nejvyšší soutěže. Zkušenosti sbíral také v portugalském klubu Olhanense a v belgickém Standardu Lutych.

 
Články odjinud


Články odjinud