Král nečekal, že se do základní sestavy Slavie dostane už v Genku | iSport.cz
22. února 2019 • 02:22

Král nečekal, že se do základní sestavy Slavie dostane už v Genku

Autor: ČTK
Defenzivní univerzál Alex Král nečekal, že se hned v odvetě úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy v Genku dostane do základní sestavy slávistických fotbalistů. Jedna ze zimních posil Pražanů nastoupila od začátku v pozměněné záložní řadě a přispěla k překvapivé výhře 4:1, která po bezbrankové domácí remíze vynesla červenobílým postup do osmifinále.


"Už když jsem přicházel do přípravy, chtěl jsem se co nejdříve dostat na hřiště. Upřímně řečeno jsem ale nečekal, že by to mohlo být takhle brzy a že dostanu šanci v základu v Evropské lize," řekl novinářům Král.

"Poté jsem ale několikrát naskočil do zápasů a pár věcí mi na hřišti vyšlo. Měl jsem navíc velkou podporu od trenéra i od kluků a začal jsem tomu více věřit. Jsem rád, že jsem proti Genku nastoupil a přispěl svým výkonem k výhře," doplnil dvacetiletý obránce či defenzivní záložník.

Po zimním příchodu z Teplic zasáhl do předchozích tří jarních zápasů jako střídající hráč. Při nedělní ligové prohře 0:2 v Plzni pozvedl slávistickou hru, a tak ho trenér Pražanů Jindřich Trpišovský nasadil v Genku od úvodu. Další dva záložníci v sestavě Ibrahim Traoré a Lukáš Masopust dokonce odehráli své první minuty na jaře.

"Trenér chtěl udělat změnu. Každého to vyhecovalo, že chtěl na hřišti nechat všechno. To byl klíč k úspěchu. My jsme už takhle hráli v trénincích, jen dobře, že se to projevilo i v zápase," podotkl Král.

Nervozitu necítil. "Těšil jsem se. Když se hraje od devíti, člověk celý den čeká a už by nejradši šel ve tři odpoledne. Byla to natěšenost. Dopoledne bylo cítit, že nám kluci důvěřují a podporují nás," uvedl Král.

Jeho celek prohrával po chybě brankáře Ondřeje Koláře od 10. minuty, ale pak senzačně čtyřmi góly otočil stav. "Řekl bych, že přesně v tom se ukázala obrovská síla týmu. Když se nepovedla jedna věc, nepoložilo nás to, naopak jsme se vyburcovali a všichni jsme chtěli ten nešťastný gól odčinit. Povedlo se to nakonec ještě lépe, než jsme očekávali," řekl Král.

V záloze se spoluhráči prakticky eliminovali soupeřovy opory Ruslana Malinovského s Alejandrem Pozuelem. "Na začátku jsme si je špatně předávali a dost jsme se naběhali. Ale když jsme se zklidnili, tak jsme věděli, jak na ně. Nedali jsme jim žádný prostor, to byl klíč k úspěchu," mínil.

"Hráči Genku jsou hodně šikovní jako jednotlivci, oproti nám jim ale chybělo srdíčko. Dost jsme se naběhali, bylo to náročné. Fakt nevím, jestli jsem hrál těžší zápas. Vyždímal jsem se," připustil Král.

V osmifinále by si přál Chelsea. "Je to sice velké jméno, ale kdo by si nechtěl zahrát proti takovému velkému týmu? Kdybychom je přitáhli do Čech, bylo by to skvělé i pro fanoušky. Neřekl bych, že jim fandím, ale chtěl bych si proti nim zahrát," dodal Král.

 
Články odjinud


Články odjinud