Liberec získal ze Slavie na hostování reprezentanta Sýkoru | iSport.cz
22. února 2019 • 17:41

Liberec získal ze Slavie na hostování reprezentanta Sýkoru

Fotbalisty Liberce posílí reprezentační záložník Jan Sýkora. Pětadvacetiletý hráč přichází na půlroční hostování z pražské Slavie, aby se rozehrál po zranění. Pod Ještěd, odkud do Edenu přestoupil, se vrací po dvou letech.


"Byl jsem teď měsíc zraněný a usoudil jsem, že pro moji kariéru i pro moji hlavu bude lepší, když půjdu někam hrát a pak se do Slavie vrátím v létě v jiné situaci. Cítil jsem to tak uvnitř, proto jsem se k tomu rozhodl," řekl Sýkora pro web Slavie. "Liberec je jediný tým v Česku, kam bych šel, takže jsem byl rád za to, že zde ta možnost byla," dodal.

Sýkora působil v Plzni a ve Spartě, než přes Brno zamířil v roce 2015 do Liberce jako náhrada za Martina Frýdka. Ve Slovanu se vypracoval v klíčového hráče a v lednu 2017 přestoupil do Slavie. Tam nastupoval pravidelně, ale kvůli zraněním a výraznému posílení klubu se jeho role zmenšovala. V lize odehrál 100 zápasů a dal 10 gólů. K tomu má deset startů a jeden gól za národní tým.

"Honza se na podzim potýkal se zraněními, bohužel byl zraněný i v zimní přípravě. Na jeho postu panuje také obrovská konkurence. Na něj jsme také v průběhu zimní přípravy obdrželi nabídky ze zahraničí, ale všechno to byly nezajímavé transfery, které neuspokojily ani naše představy, ani představy Honzy," řekl sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

"Pro Honzu je Liberec samozřejmě velmi zajímavá adresa z toho důvodu, že tam působil, zná to tam a trenér ho moc chtěl. Myslím si, že mu bude vyhovovat i herní způsob, takže pro něj je to určitě vhodná destinace a věříme, že se rozehraje a v létě tady bude zpátky v plné síle," dodal Nezmar.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud