22. února 2019 • 21:38

Hlasy trenérů po utkání hokejové extraligy K. Vary - Brno

0
Hlasy trenérů po utkání 47. kola hokejové extraligy HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno (0:3):

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): "První třetinu jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Dostali jsme Kometu pod tlak a vytvořili jsme si několik příležitostí, ale nedaří se nám v poslední době příležitosti proměňovat, což byl náš největší kámen úrazu. V podstatě v naší nejlepší pasáži, kdy jsme byli aktivnější, jsme si dali vlastní gól a to nás přibrzdilo a ovlivnilo celou první třetinu. Ve druhé třetině jsme udělali hloupou chybu a dostali jsme další branku. Potom jsme přišli v této fázi hry o několik hráčů a rozpadla se nám první přesilová formace. Proto se nám nepodařilo využít i dlouhou pětiminutovou přesilovku. Kometa už potom hru kontrolovala a ve třetí třetině nás už k ničemu nepustila. Knokautovaný Tomáš Havránek je na tom hodně špatně, byl převezen do nemocnice a čeká ho další vyšetření. Byl úplně mimo, nevěděl vůbec, co se stalo a myslím si, že pro něj sezona skončila."

Kamil Pokorný (Brno): "Musím přiznat, že jsme rozhodně neměli dobrý vstup do zápasu. Vary hrály to, co jsme předpokládali, ale my jsme moc nebyli schopni se s tím vyrovnat. Prvních čtrnáct minut bylo z naší strany špatných. Potom přišel gól na 1:0 a ten nás samozřejmě zvedl. Ve druhé třetině jsme přidali druhý gól, ale potom v přesně půlce zápasu nastala komplikace. Rozhodující moment utkání přišel, když domácí měli k dispozici pětiminutovou přesilovku, z toho minutu pět na tři a čtyři minuty pět na čtyři. Je potřeba pochválit kluky, jakým způsobem to ubránili. Vzápětí po návratu pátého hráče jsme dali třetí gól a to byl asi absolutní zlom v utkání. Zápas jsme potom koncentrovanou hrou a podpořenou jistým Čiliakem dotáhli do vítězného konce."