Švýcar Peier vede na MS po 1. kole závod na velkém můstku | iSport.cz
23. února 2019 • 15:38

Švýcar Peier vede na MS po 1. kole závod na velkém můstku

Švýcarský skokan na lyžích Kilian Peier vede na mistrovství světa v Seefeldu překvapivě po prvním kole závod na velkém můstku, který se skáče na Bergiselu v Innsbrucku. Z kvarteta Čechů do druhého kola prošli dvacátý Viktor Polášek a o místo horší Roman Koudelka.


Peier, který nebyl nikdy ve Světovém poháru na stupních vítězů, skákal dobře už v trénincích a v prvním kole dopadl na 131 metrů. Přičetl body za vítr a vede se ziskem 137,9 bodu před Němcem Markusem Eisenbichlerem. Třetí je lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši, který sice předvedl nejdelší pokus úvodního kola 133,5 metru, ale odečetl body za vítr a na Peiera ztrácí 2,6 bodu.

Polášek zvládl 120 metrů a má o desetinu bodu více než česká jednička této zimy Koudelka, který skočil o půl metru více.

První kolo bylo konečnou pro Čestmíra Kožíška, který skočil 115,5 metru a obsadil 34. místo. Tomáši Vančurovi stačilo sto metrů na předposlední 49. místo.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud