Olomoucké volejbalistky půjdou do play off z prvního místa | iSport.cz
23. února 2019 • 18:57

Olomoucké volejbalistky půjdou do play off z prvního místa

Autor: ČTK
Olomoucké volejbalistky zvítězily v Prostějově 3:1 a tři kola před koncem nadstavbové části extraligy si zajistily postup do play off z prvního místa. Svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého vedou před obhájkyněmi mistrovského titulu o nedostižných dvanáct bodů.


Vyrovnanou první sadu vyhrál hostující celek 28:26, třetí dějství naopak po podobně dramatické koncovce ztratil. V sudých setech ale byla olomoucká převaha zřejmá. Extraligový lídr tak nad Prostějovem zvítězil i počtvrté v sezoně.

Podle domácí kapitánky Heleny Horké o výsledku hodně napověděla první sada. "Kdybych v jejím závěru položila útok při našem setbolu, mohlo pak vypadat všechno jinak. Každopádně soupeřky výborně čapaly v poli a vykrývaly se, což nám trochu chybí. Neodvedly jsme to své nejlepší ani v jedné činnosti," posteskla si na klubovém webu.

"Podařilo se nám hladce získat druhý set a asi jsme začali moc věřit, že už to bude snadné. Měli jsme celkově dobrou přihrávku, bez výkyvů, v některých fázích utkání holky i úspěšně blokovaly," řekl olomoucký kouč Teplý.

Na prostějovské druhé místo útočí Liberec, který do nadstavbové části vstoupil dvěma porážkami, ale dnes zdolal pražský Olymp 3:1. Ve vítězném týmu se 27 body zaskvěla Nikola Pištěláková.

 
Články odjinud


Články odjinud