Ivo Pospíšil
11. ledna 2018 • 08:10

Biatlonisté drží slovo. Lednový vzestup je příslibem k olympijským hrám

TOP VIDEA
Sestřih LM: Real Madrid - Plzeň 2:1. Český mistr trápil favorita až do konce Sestřih LM: Real Madrid - Plzeň 2:1. Český mistr trápil favorita až do konce
DEBATA SPORTU k zápasu Real - Plzeň: Plzeň si zasloužila bod, Real se bál o výhru DEBATA SPORTU k zápasu Real - Plzeň: Plzeň si zasloužila bod, Real se bál o výhru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatný prosinec v jejich podání je definitivně zahlazen… a čeští biatlonisté ukázali, že umí držet slovo. Včerejší hromadná invaze do top 10 byla nejen potvrzením jejich vzestupu po novém roce, ale i důkazem realizace jejich plánů, kdy již dříve ujišťovali, že formu směřují hlavně na únorový vrchol – olympijské hry v Pchjongčchangu.Tímto výsledkem dodali uklidnění nejen sobě, ale i fanouškům, kteří už mohli po špatném vstupu do sezony propadat skepsi. Lednový vzestup českých biatlonistů korunovaný středečním vytrvalostním závodem v Ruhpoldingu a trojnásobným obsazením v nejlepší desítce (mimochodem v tomhle to byl nejúspěšnější český mužský závod v novodobé historii) naznačil, že se s nimi musí nejen dál počítat, ale i že příprava může jít, jak si plánovali.  

Už v prosinci avizovali, že směřují formu hlavně na olympiádu – byla výzva těmto slovům dostát a v lednu ukázat, že se výkony zlepšují. To ale nyní dokázali.

Ať už Michal Krčmář trénoval v Jablonci pod šéftrenérem Rybářem, ať už Michal Šlesingr léčil koleno a trénoval od Michaelem Málkem, nebo ať už Ondřej Moravec trénoval individuálně v Rakousku, forma začátkem nového roku začala stoupat.  

Čeští biatlonisté navíc zrychlili nejen v běhu, ale i zpřesnili střelbu, kterou se snažili právě během pauzy vypilovat. Takový závod jako ve středu navíc potřebovali i pro psychiku.

Stříbrný Ondřej Moravec, vítěz Martin Fourcade a bronzový Johannes Bö na stupních vítězů po vytrvalostním závodě na 20 km v Ruhpoldingu

Bylo by sice příliš odvážné nyní očekávat tuhle salvu pravidelně, navíc je čeká ještě neoblíbená Anterselva, nicméně dostali ujištění, že to v nich je a že se mohou mezi elitou opět prosazovat.

Jen se ale tedy znovu ukazuje, jak je v biatlonu ošidné dělat předčasné závěry. Nezapomínejte navíc na nepsané pravidlo, jak takový Ondřej Moravec má vůbec patent v přípravě na velké akce.

Otázka nyní je, jak dál formu držet, případně ještě více doladit právě do olympiády. Volba přípravy v kazašských Almatech je důkazem, že se poučili z minulého roku a odletem 25. ledna vsadili nejen pro prostor na trénink, ale hlavně časovou aklimatizaci.

Přičemž aktuální výsledky rovněž znamenají určité světlo, že by i případně bez Gabriely Koukalové (ta má své stanovisko ohledně svého startu na olympiádě oznámit zřejmě příští týden) nemuseli být na olympiádě bez reálných šancí na medaili. 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze