Ivo Pospíšil
11. ledna 2018 • 08:10

Biatlonisté drží slovo. Lednový vzestup je příslibem k olympijským hrám

TOP VIDEA
Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry
DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatný prosinec v jejich podání je definitivně zahlazen… a čeští biatlonisté ukázali, že umí držet slovo. Včerejší hromadná invaze do top 10 byla nejen potvrzením jejich vzestupu po novém roce, ale i důkazem realizace jejich plánů, kdy již dříve ujišťovali, že formu směřují hlavně na únorový vrchol – olympijské hry v Pchjongčchangu.Tímto výsledkem dodali uklidnění nejen sobě, ale i fanouškům, kteří už mohli po špatném vstupu do sezony propadat skepsi. Lednový vzestup českých biatlonistů korunovaný středečním vytrvalostním závodem v Ruhpoldingu a trojnásobným obsazením v nejlepší desítce (mimochodem v tomhle to byl nejúspěšnější český mužský závod v novodobé historii) naznačil, že se s nimi musí nejen dál počítat, ale i že příprava může jít, jak si plánovali.  

Už v prosinci avizovali, že směřují formu hlavně na olympiádu – byla výzva těmto slovům dostát a v lednu ukázat, že se výkony zlepšují. To ale nyní dokázali.

Ať už Michal Krčmář trénoval v Jablonci pod šéftrenérem Rybářem, ať už Michal Šlesingr léčil koleno a trénoval od Michaelem Málkem, nebo ať už Ondřej Moravec trénoval individuálně v Rakousku, forma začátkem nového roku začala stoupat.  

Čeští biatlonisté navíc zrychlili nejen v běhu, ale i zpřesnili střelbu, kterou se snažili právě během pauzy vypilovat. Takový závod jako ve středu navíc potřebovali i pro psychiku.

Stříbrný Ondřej Moravec, vítěz Martin Fourcade a bronzový Johannes Bö na stupních vítězů po vytrvalostním závodě na 20 km v Ruhpoldingu

Bylo by sice příliš odvážné nyní očekávat tuhle salvu pravidelně, navíc je čeká ještě neoblíbená Anterselva, nicméně dostali ujištění, že to v nich je a že se mohou mezi elitou opět prosazovat.

Jen se ale tedy znovu ukazuje, jak je v biatlonu ošidné dělat předčasné závěry. Nezapomínejte navíc na nepsané pravidlo, jak takový Ondřej Moravec má vůbec patent v přípravě na velké akce.

Otázka nyní je, jak dál formu držet, případně ještě více doladit právě do olympiády. Volba přípravy v kazašských Almatech je důkazem, že se poučili z minulého roku a odletem 25. ledna vsadili nejen pro prostor na trénink, ale hlavně časovou aklimatizaci.

Přičemž aktuální výsledky rovněž znamenají určité světlo, že by i případně bez Gabriely Koukalové (ta má své stanovisko ohledně svého startu na olympiádě oznámit zřejmě příští týden) nemuseli být na olympiádě bez reálných šancí na medaili. 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Finále (neděle 15. července, 17:00)
Francie - Chorvatsko (ONLINE zde »)

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Výsledky semifinále MS:
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Výsledky čtvrtfinále MS:
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze