Plzeň pomalu mává titulu. Výpadek ve Zlíně si tým musí vyříkat

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hlavní zjištění po ztrátě fotbalové Plzně ve Zlíně: Viktoria je vzadu zranitelná. Není to žhavá novinka, nicméně na hřišti předposledního si měl favorit vést daleko lépe. Čekalo se to a dlouho to tak i v reálu vypadalo. Vrbův soubor vedl 1:0, zápas mohl mít pod kontrolou. Do osmdesáté minuty to šlo docela na pohodu. Soupeř dřel, ale nevypadal, že má Brabce a spol. čím překvapit. Poprvé trefil bránu až v 79. minutě.

A tady začala plzeňská zkáza. Do té doby spolehlivý kapitán Jakub Brabec zmastil rozehrávku, Fantiš zprava lehce odcentroval a na zadní tyči nepohlídal Radim Řezník hlavičkujícího Tomáše Wágnera. Jedna hrubka za druhou rozbořila defenzivu vicemistra až do konce utkání, v němž si kouč Pavel Vrba vystačil s jediným střídáním. Svým náhradníkům zjevně moc nevěřil. Do hry pustil jen útočníka Jeana-Davida Beauguela, a to šest minut před koncem.

Závěr hosté vůbec nezvládli. Přišli o jistotu, klid, sebevědomí. Najednou byly před brankářem Hruškou díry, ve středu i na krajích. Nenašel se nikdo, kdo by hru zklidnil, dal jí řád. Trestuhodný výpadek mohl stát druhý celek tabulky i ten jediný bodík. Kdyby Tomáš Wágner nepálil v nastaveném čase po sóle a Hruškově zákroku do břevna, odjela Plzeň z Baťova města zlomená.

SESTŘIH: Zlín - Plzeň 1:1. Krmenčíkův gól nestačil, srovnal Wágner

Proč tohle všechno? Podcenění? Ztráta sil, sebevědomí? Tohle si musí kabina s realizačním týmem ostře vyříkat.

„Sešívaní“ se díky několikaminutovému kolapsu Viktorie dostali do luxusního trháku. Jak dnes večer prohlásil kouč Pavel Vrba: „Slavia si hraje svůj fotbal.“

Vypadá to, že se na západě Čech pomalu smiřují s tím, že titul ještě před koncem podzimu zmizel v dáli a stěžejní ambicí zůstává udržení stříbrné pozice. Odpovídá to realitě.

Domácí: 79. Wágner

Hosté: 72. Krmenčík

Domácí: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Fantiš (88. Čanturišvili), Poznar (83. Janetzký) – Wágner (90+2. Železník).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Procházka – Kayamba, Hořava (84. Beauguel), Hloušek – Krmenčík.

16. Příbram 30 5 6 19 19:54 21

Zlín - Plzeň: Wágner selhal ve stoprocentní gólovce! Od Hrušky navíc spadl míč na břevno