Martin Hašek
3. září 2007 • 00:00

Atletická sláva

Barbora Špotáková
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český atletický tým vylétl vzhůru. Mistrovství světa v Ósace bylo jedním z nejúspěšnějších šampionátů v historii.Český atletický tým vylétl vzhůru. Mistrovství světa v Ósace bylo jedním z nejúspěšnějších šampionátů v historii. Jen těžko překonatelné Helsinky 1983 s devíti medailemi federálního družstva jsou výš než letošní dvě zlata desetibojaře Šebrleho, oštěpařky Špotákové a stříbro tyčkařky Baďurové. Česko skončilo na úchvatném šestém místě medailového pořadí států. Ve sledovaném hodnocení umístění do osmé příčky získalo 33 bodů, což je v české historii druhé místo za Sevillou 1999. Zlatá éra šampionů 90. let skončila, ale pomalu nastává doba nových úspěchů. Jako prostředník mezi oběma generacemi slouží desetibojař Šebrle. Kdyby se v atletice udělovaly tituly jako v sumó, zasloužil by si před jménem označení velký šampion jako jokozunové. Na aktuální scéně čeští atleti jednoznačně zazářili. Kromě medailistů se blýskli výškaři Janků s Bábou, oštěpařka Špotáková, ale třeba i překážkářka Zuzana Hejnová, která sice zůstala v semifinále, ale téměř o sekundu vylepšila národní rekord. Důležité je, že ani na scéně budoucích nadějí si Česko nestojí špatně. Ve výškaři Tonovi nebo diskařce Cechlové je určitě víc, než v Ósace předvedli. Velmi dobře funguje systém doplňování týmu osobnostmi nastupující generace. Není náhoda, že na letošních mládežnických šampionátech mělo Česko 13 medailistů. Dálkařka Ščerbová i kladivářka Ledvinová už v Ósace sbíraly zkušenosti pro budoucí velké bitvy o medaile. Český tým zažil i nepříjemné chvíle. Patřily k nim především výpadky minulých medailistek Rybové a Cechlové v kvalifikacích. Reprezentační šéftrenér Fišer k tomu má jednu poznámku: „Že někdo odpadne? Není to fotbal, kde dá jeden gól a vyhrají všichni.“

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze