Smrt a zrození šampiona | iSport.cz
3. září 2007 • 00:00

Smrt a zrození šampiona

Autor:ÓSAKA - Takovým horrorovým desetibojem Roman Šebrle ještě nikdy v životě neprošel. Na mistrovství světa byl v jeho průběhu několikrát na hraně neúspěchu. V jednu chvíli si přiznal porážku. Nakonec v sobě ale našel sílu bojovat dál a svůj první titul mistra světa získal. Byl na dně. Roman Šebrle v sobě cítil drtící únavu z osmi disciplín desetiboje. A co víc, neviděl před sebou naději. Po trápení ve skoku o tyči, kdy málem neskočil základní výšku 440 centimetrů a nedokázal se vzdálit od největšího soupeře Maurice Smitha z Jamajky, ztrácel na titul stále propastný 221 bod. Po tyči si připustil, že prohrál a mistrem světa se nestane. Už podruhé během mistrovského desetiboje ze šampiona vyprchala síla. Poprvé to bylo hned na začátku. Slabá stovka za 11,04 sekundy a podprůměrná dálka za 756 centimetrů Šebrleho srazily. Zvlášť když soutěž skvěle rozjel Američan Bryan Clay. "V tu chvíli mi nebylo nejlíp," vzpomíná mistr světa na první krizi. "Pak jsem si řekl, jsi na mistrovství světa. Nezabal to, bojuj," vypráví Šebrle. Poztitivní přístup se mu vyplatil. Ve čtvrté disciplíně si výkonem 212 centimetrů vyrovnal letošní maximum ve výšce a dostal se na dosah vedoucího Smithe. Ze soutěže navíc odstoupil zraněný Američan Bryan Clay. Smith ovšem na začátku druhého dne desetiboje svůj náskok rychle znásobil a dvě disciplíny před jeho koncem byl Šebrle třetí vzadu a bez víry v úspěch. Ale jen na chvilku. "Jel jsem do hotelu a byl tam dvě hodiny. Kouknul jsem se, jak Smith v minulosti házel v oštěpu. Viděl jsem, že má šedesát metrů osobák. A že v Götzisu hodil jen čtyřicet sedm a bolel ho loket," líčí Šebrle. "Uvědomil jsem si, že nemá cenu házet flintu do žita. Už první den jsem to po stovce udělal a málem se mi to vymstilo. Řekl jsem si, že to ještě zkusím na zlato." Aby ho měl jeho soupeř stále v rukou, musel by se v oštěpu přiblížit šedesáti metrům. Jenomže prvním pokusem zaznamenal jen 53,61 metru. "V tu chvíli jsem si povídal, tak teď pro to udělej všechno, ať nikdy nemáš výčitky," líči Šebrle, co předcházelo jeho hodu 71,18 metru. Byl to osobní rekord, kterým závod definitivně otočil na svou stranu. "Když mi pak masér Péťa Křížek hlásil, že vedu o čtyřicet bodů, bylo mi líp. Na patnáctistovce jsem byl schopný tam zemřít, jen tu šanci nepustit."

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud