Martin Hašek
1. září 2023 • 14:40

Vadlejch konečně porazil Čopru: Malá satisfakce za MS. S Němcem žertovali

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 0:5. Letenští mají titul, Kuchtova galashow
Mladá Boleslav - Sparta: Oslavy titulu! Kuchta v Priskeho náruči, policie drží fans na tribuně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prokletá série je u konce. Oštěpař Jakub Vadlejch na slavné Weltklasse v Curychu přerušil sérii porážek s Indem Níradžem Čoprou. Olympijského šampiona a čerstvého mistra světa porazil výkonem 85,86 metru poprvé po pěti letech. „Závodit tři dny po Budapešti bylo velmi obtížné, jsem o to radši, že jsem Čopru porazil,“ pochvaloval si Vadlejch.Devětkrát v řadě Jakub Vadlejch se svým osudovým soupeřem prohrál, jedenáctkrát, pokud by se počítaly i kvalifikace na loňském a letošním MS. I na Diamantové lize v Curychu jejich střet vrcholil dramatickou koncovkou. Vadlejch v závěrečné sérii v rozstřelu nejlepší trojky přešlápnul a Čopra zaútočil ze třetího místa. Na vítězství mu nakonec scházelo patnáct centimetrů. To všechno se událo jen několik dní od finálového večera na MS v Budapešti, kde Čopra vyhrál a Vadlejch získal bronz.

„Byl jsem tak unavený, že jsem zvažoval, že tady nebudu startovat, možná je to věkem. Je to moje první vítězství nad Níradžem po dvou letech, takže je pro mě speciální a je malou satisfakcí za Budapešť,“ hodnotil Vadljech.

Série jeho porážek s Čoprou trvala od olympijských her 2021 v Tokiu. I kvůli covidové pauze a Čoprovým zdravotním problémům se předtím naposledy střetli v září 2018 při Kontinentálním poháru v Ostravě. Tehdy naposledy až do čtvrtečního večera Vadlejch svého soupeře porazil.

V Curychu se všichni závodníci museli vyrovnat s chladným počasím, zvlášť proti budapešťské sauně.

„Bylo asi o dvacet stupňů míň než na mistrovství světa. Studené počasí nemám rád, ale povrch byl tvrdý, jak to mám rád, a pomohl mi. Celá sezona se hodnotí podle mistrovství světa, ale jsem rád, že mám za pasem další vítězství,“ řekl Vadlejch, který na prestižní Weltklasse vyhrál už potřetí.

Čopra si cenil i druhého místa a myslel už na další důležité závody – finále Diamantové ligy v Eugene a Asijské hry v Chang-čou.

„Cítím se teď velmi dobře. Všichni jsme po mistrovství světa unaveni, ale dali jsme do toho sto procent. Hlavním cílem bylo zůstat zdravý,“ řekl Čopra.

Němec Julian Weber pokračoval ve smolných porážkách. Na MS v Budapešti skončil bez medaile, když ho pátým pokusem přehodil Vadlejch. V Curychu v úvodu závodu vedl, ale skončil třetí.

„Fakt mě naštvalo, že jsem zase vedl, ale ostatní mě přehodili. Už jsme o tom s Jakubem Vadlejchem žertovali,“ řekl Weber.

Vadlejch zatím pokračuje ve své zřejmě životní sezoně, během níž nevyhrál jen tři závody – v Dauhá, v Lausanne a na MS v Budapešti. Po čtyřech mítincích základní části Diamantové ligy svou disciplínu vede. O celkovém vítězi se však rozhodne v polovině září při finálovém mítinku seriálu v Eugene.

„Obecně jde tahle sezona moc dobře. Házím na dobré úrovni, devět vítězství z dvanácti startů je solidních. Zkusím udržet formu do Eugene a ukončit rok na dobré vlně. Chci dál tlačit na Níradže a pokusit se o další vítěztví,“ říká Vadlejch, který Diamantovou ligu vyhrál už v letech 2016 a 2017.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud