5. září 2007 • 00:00

Duel s Čínou bolel

Autor:ČESKO-ČÍNA 72:59 BRNO - České basketbalistky ladí v Brně formu na závěrečný turnaj mistrovství Evropy. Přesto včera změřily síly se soupeřem z jiného kontinentu. Čínu porazily v hodně tvrdém duelu 72:59. Proč zrovna Čínu? Hraje snad tento tým podobně jako některý z vážných soupeřů Česka ve finálovém turnaji? "Ne, máme s Čínou dlouhodobé vztahy. Oni nás i letos zvali k nim na turnaj, ale my jsme raději volili přípravu doma a v jiných částech Evropy," vysvětlil trenér Jan Bobrovský, proč jeho svěřenky hrály právě s Čínou. A v domácím prostředí. Výsledek s pořadatelem olympiády sice mohl potěšit, ale kouč s úrovní zápasu spokojen nebyl. Důvodem byla až příliš velká tvrdost soupeřek v osobních soubojích pod oběma koši, z tohoto pohledu se mohlo jevit, že Češky dělají v obraně příliš mnoho nevynucených chyb. "Naše holky nejsou na tak velkou tvrdost zvyklé, Číňanky je prostě dokázaly přetlačit silou," tvrdil kouč. "Myslím si, že podobný styl na evropském šampionátu nepotkáme, i když s tvrdostí se budeme muset vypořádat," hledal paralelu trenér. Celá první půle byla vyrovnaná, mírnou převahu přetavily české reprezentantky ve větší náskok až ve druhé půli, kdy přeci jen uplatnily rychlost a větší kombinaci, která na Číňanky platila. V původním plánu měl být ještě jeden zápas s Čínou, opět dnes v Brně. Místo reprezentace ale nastoupí proti Asiatkám prvoligový Valosun Brno. "Obraz výkonnosti už máme, herní program byl dost náročný, teď nám více prospěje trénink a vylaďování formy," řekl Bobrovský. O víkendu je totiž čeká turnaj v italském Portu San Giorgio, kde se obhájkyním evropského titulu postaví Turecko, Itálie a Belgie. Nejvíce bodů: Veselá 15, Kulichová 14, Hartigová 9, Mokrošová a Elhotová po 8 - Pien Lan 17, Miao Liťie 16, Čchen Nan 13. Trojky: 5:4. Fauly: 16:21. TH: 17/13:24/17. Rozhodčí: Vrážel, Večeřa. Diváci: 300. Po čtvrtinách: 18:16, 36:34, 51:43.

Témata: 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze