Satoranský dobře bránil LeBrona Jamese. V NBA vytvořil český rekord

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Basketbalista Tomáš Satoranský vytvořil nový český rekord v počtu odehraných minut v utkání NBA a pomohl Washingtonu k překvapivé výhře 128:110 nad Los Angeles Lakers. Český reprezentant v neděli odehrál 45 minut a 37 vteřin, běhěm nichž nasbíral 11 bodů, čtyři doskoky a pět asistencí. Pokořil tak 13 let staré maximum Jiřího Welsche, který tehdy v dresu Milwaukee odehrál 43 minut.

Wizards šli do utkání oslabení o čtyři hráče základní rotace, vedle zraněných Dwighta Howarda a Otty Portera chyběli ještě Kelly Oubre a Austin Rivers, jejichž přestup za Trevora Arizu do Phoenixu se dotahuje. Trenér Scott Brooks tak potřeboval hodně vytěžit základní sestavu a nejvíce Satoranského, kterého během hry stáhl na lavičku jen na dvě a půl minuty.

Jinak český reprezentant stále hrál a především pomáhal Jeffu Greenovi s velmi dobrou obranou LeBrona Jamese . Největší hvězda soutěže tentokrát dala jen 13 bodů, což bylo pro Jamese nejméně od letního příchodu do Lakers.

"Byla to zásluha celého týmu. Já se jen snažil o to, aby měl LeBron každou střelu těžkou," prohlásil Green o bránění bývalého spoluhráče Jamese. "Dnes nám to nevyšlo, ale pozitivní je, že se týden od týdne zlepšujeme. Pokud to takhle půjde dál, tak v play off budeme tam, kde chceme být," prohlásil James.

Tomáš Satoranský pomáhal s bráněním LeBrona Jamese

Naopak v dresu Washingtonu zářil John Wall a 40 body a 14 asistencemi řídil první výhru svého týmu za posledních pět zápasů. Bradley Beal přidal 25 bodů, Green dal stejně jako nedávná posila Sam Dekker 20 bodů.

"Tohle bylo naše nejsolidnější vítězství v sezoně. Tohle je cesta, odrazit se od dobré obrany. Když jsme všichni ve hře a každý přijmeme svou roli, můžeme být opravdu dobří," řekl po zápase Satoranský novinářům. "Hrál s nasazením. To mám na něm rád. Potřebujeme více hráčů s takovým nasazením," chválil Satoranského kouč Brooks.

V souboji dvou nejlepších týmů sezony Toronto prohrálo v Denveru 86:95. Pro Raptors to byla druhá porážka za sebou a devátá celkově. Stále jsou v celkovém pořadí soutěže na prvním místě, ale Denver má při stejném počtu porážek o tři odehraná utkání méně. Hosté postrádali zraněné Kylea Lowryho, Freda VanVleeta, Pascala Siakamu a Jonase Valančiunase.

Brooklyn potvrdil dobrou formu a rozstřílel Atlantu 144:127. Šlo už o pátou výhru Nets v řadě, což se jim povedlo poprvé od jara 2015. D'Angelo Russell k tomu přispěl 32 body.

Philadelphia porazila Cleveland 128:105 i díky 22 bodům, 14 asistencím a 11 doskokům Bena Simmonse. Pro něj to byl třetí triple double v sezoně a patnáctý v kariéře.

Dallas přišel o šňůru 11 domácích vítězství a prohrál 113:120 se Sacramentem, když mu nepomohlo ani 28 bodů Luky Dončiče.

New Orleans - Miami 96:102,
Washington - LA Lakers 128:110 (za domácí Satoranský 11 bodů, 5 asistencí, 4 doskoky).

4. Utah 30 14 16 46,7
5. Minnesota 29 13 16 44,8