Autor: nit, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Tohle vítězství by se jim hodně hodilo, aby navázali na předchozí parádní výkon proti Los Angeles Lakers. Basketbalisté Washington Wizards ovšem v Atlantě proti Hawks s jedním z nejslabších týmů NBA padli 110:118. Dvanácti body v poslední čtvrtině to zařídil Jeremy Lin, který si v jedné akci povodil i bránícího Tomáše Satoranského.

Na chvilku se vrátila časy Linsanity. Jeremy Lin v závěru zápasu s Wizards pořádně odvázal a doplatil na to i Tomáš Satoranský. Šest minut před koncem se Linovi postavil před vlastní košem, soupeř si ho ale vychutnal. Dribloval s míčem doprava, pak doleva, a když změnil směr potřetí, Satoranský odpadl a Lin měl najednou dost prostoru na střelu. V klidu ji poslal do obroučky a Hawks se dostali do desetibodového vedení.

Satoranský se navzdory výbornému výkonu proti Lakers vrátil na lavičku, protože do sestavy přibyla staronová posila z Phoenixu Trevor Ariza. Ani on však Wizards nepomohl, utkání bylo sice ještě na začátku čtvrté čtvrtiny vyrovnané, v závěru ale Hawks zápas ovládli.

Satoranský ale neměl špatná čísla. Odhrál 21 minut a dal 11 bodů, když proměnil všechny čtyři střelecké pokusy z pole včetně jedné trojky. Zaznamenal taky dva doskoky a dvě asistence. Doposud měl přitom při zápasech, které začínal na lavičce, průměr 5 bodů, 2,6 asistencí, 1,8 doskoků a 14,9 odehraných minut.

Wizards mají další šanci už dnes v noci při zápase s Houstonem.

Ani fantastický James nezachránil Lakers před porážkou

Podruhé za sebou prohráli Los Angeles Lakers, kterým v Brooklynu nepomohlo ani 36 bodů, 13 doskoků a osm asistencí LeBrona Jamese. Domácí D'Angelo Russell se proti svému bývalému celku blýskl 22 body a 13 asistencemi.

V nejvyrovnanějším úterním utkání zvítězil Cleveland v hale Indiany 92:91. O výhře hostujících Cavaliers rozhodl v poslední vteřině Larry Nance, který dopíchl do koše neúspěšnou střelu Rodneyho Hooda. Právě Hood byl se 17 body nejlepším střelcem hostů, Nance k 15 bodům připojil 16 doskoků.

Denver Nuggets přehráli Dallas 126:118, domácí střelce vedl Nikola Jokič s 32 body a 16 doskoky.

NBA:
Atlanta - Washington 118:110 (za hosty Satoranský 11 bodů, 2 doskoky, 2 asistence),

3. Portland 30 17 13 56,7
4. Minnesota 30 14 16 46,7