Basketbalistky USK mají další výhru v Evropské lize. Přezimují na druhém místě

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Basketbalistky ZVVZ USK Praha v 7. kole Evropské ligy porazily doma Polkowice 78:53 a potvrdily vydařenou první polovinu skupiny, během níž prohrály jen se suverénním Jekatěrinburgem. Vánoce tak stráví na druhém místě tabulky s náskokem tří výher na nepostupové pozice. České mistryně prožily nejvydařenější první polovinu euroligové sezony v klubové historii, lepší výsledky neměly hráčky USK ani při zisku titulu v sezoně 2014/15.

Pražanky i proti dosud nejlepší obraně soutěže pokračovaly ve velmi dobrém výkonu z posledních zápasů a už ve třetí čtvrtině překonaly průměr inkasovaných bodů Polkowic na utkání v sezoně.

První poločas vyšel zejména Kateřině Elhotové, která přesně střílela a zaznamenala do pauzy všech svých 16 bodů. Pak taktovku převzala Alyssa Thomasová a roli nejužitečnější hráčky sezony potvrdila 21 body, 11 doskoky a devíti asistencemi. Jen těsně jí tak unikl mezi ženami vzácný triple double.

České mistryně si vypracovaly náskok až 27 bodů a v klidu si hlídaly vítězství.