Nymburk málem přišel o neporazitelnost

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Plné ruce práce dnes měli basketbalisté Nymburka. V 18. ligovém kole totiž jen s vypětím všech sil zdolali Prostějov 73:68, výhrou si ovšem prodloužili letošní neporazitelnost i ligové vedení i na celé Vánoce.

Druhé místo za suverénem soutěže si pohlídal Nový Jičín, který s přehledem přehrál Poděbrady 90:71.

V Nymburce se hrál hodně napínavý a vyhecovaný zápas. Hosté dokázali v závěru druhé čtvrtiny získat pětibodový náskok, který sice domácí záhy zvrátili, až do konce zápasu se ale vedení přelévalo na obě strany a nabývalo maximálně tříbodových hodnot. Ještě v 33. minutě dal hostům nakrátko vedení ostrostřelec Beechum; stejně jako v loňském finále v barvách Nového Jičína ale nakonec odjel z Nymburka s prázdnou.
Odpovědnost za neporazitelnost Nymburka vzal tentokrát Lee, který zápas záhy otočil šestibodovou sérií a ještě stihl dobře bránit. Domácí si už výhru pohlídali a Štědrý den stráví v čele tabulky s dvoubodovým náskokem a zápasem k dobru.

Nejbližší pronásledovatel Nymburka měl o poznání méně práce. Nový Jičín totiž v zápase s Poděbrady od začátku vedl a nakonec vyhrál s velkým přehledem. "Jeli jsme sem s tím, že bychom domácí mohli nachytat, bohužel tomu tak nebylo. Domácí nás přehráli zejména v individuálních dovednostech, v útoku i v obraně. A naše ztráta míčů byla dnes tak na dva zápasy," litoval po utkání poděbradský kouč Stanislav Petr.

Nezaváhaly ani Pardubice, které si odvezly ze sousedního Kolína výhru 94:75. Domácí, zdecimovaní sérií zranění, se na silnější odpor nevzmohli. "Soupeřův trenér může točit jen málo hráčů a tempo nemohl vydržet. Na konci zápasu se to ukázalo. Nám pomohli i naši fanoušci, kteří nám zde vytvořili skvělé prostředí. Museli jsme vyhrát," uvedl na svazovém webu pardubický kouč Slobodan Nikolič.

V posledním dnešním zápase slavil úspěch Liberec, který se díky výhře 87:70 nad Ostravou opět odrazil od osmého místa. "Především ve druhé čtvrtině jsme výborně bránili, dokázali jsme zastavit těžké pivoty hostů Arnolda a Korytka a sami dali vždy v pravou chvíli koš, což se dařilo především Hamptonovi," ocenil domácí kouč Jan Slowiak.

Výsledky - 18. kolo:

Kolín - Pardubice 75:94 (21:22, 40:48, 55:75)
Nejvíce bodů: Brown 20, Machač 18, Rogers 15 - Šteffel 26, Sanders 19, Sirvydis 13, Gaidamavičius a Payne po 11.
Rozhodčí: Vyklický, V. Lukeš, Hošek.
Trestné hody: 23/21 - 10/8. Fauly: 17:23. Pět chyb: 37. Sanders.
Trojky: 6:6.
Diváci: 560. Nejlepší hráč: Šteffel.

Nový Jičín - Poděbrady 90:71 (19:16, 45:31, 71:54)
Nejvíce bodů: Ubilla 22, Pandula a Šarovič po 15, Walker 10 - Mujagič 17, Soliver 12, Norwa a Špička po 10. Rozhodčí: Paulík, Rozsypal, Holubek. Trestné hody: 19/14 - 24/19. Fauly: 23:19. Pět chyb: 39. Pandula.
Trojky: 10:6.
Diváci: 1000. Nejlepší hráč: Pandula.

Nymburk - Prostějov 73:68 (23:23, 33:38, 53:54)
Nejvíce bodů: Lee 26, Křemen 11, Benda 10 - Beechum 25, Pruitt 14, Hanavan 7.
Rozhodčí: Zachara, Vrážel, Hartig.
Trestné hody: 16/8 - 5/3. Fauly: 14:22. Pět chyb: 38. Hanavan.
Vyloučení: 39. Nečas - 39. Pruitt.