Trutnov deklasoval basketbalistky Slovanky

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalistky Kary Trutnov splnily roli favoritek a po vysokém vítězství 94:60 nad Slovankou si přiblížily postup do nadstavbové skupiny A1, v které budou hrát nejlepší čtyři celky po skončení základní části ligové soutěže.

Třetí v tabulce zůstal brněnský Valosun po výhře nad Spartou, pátý Hradec Králové si rovněž doma hladce poradil se Strakonicemi.

Slovanka se dnes v Trutnově představila s novou posilou, ruskou podkošovou hráčku Olgu Monajenkovou, která se na trutnovské palubovce předvedla před dvěma lety v pohárovém utkání v barvách Dynama Moskva.

Do střeleckého součtu hostujícího týmu přispěla šesti body. Domácí celek se v prvním poločase trápil, v úvodní čtvrtině prohrával o šest bodů. Až v nástupu do druhé desetiminutovky otočil výsledek ve svůj prospěch vydařeným úsekem 13:2 a získal desetibodové vedení.

Definitivní rozuzlení si Kara přichystala hned po návratu z poločasové přestávky a série 14:2 již znamenala dvacetibodový rozdíl. "V úvodu utkání jsme se nemohli dostat do tempa a soupeř hrál uvolněně. V průběhu další hry jsme zlepšili obrannou fázi a zjednodušili útok, což nás dovedlo k jasnému vítězství," uvedl k zápasu trenér vítězek Martin Petrovický.

Nejdramatičtější zápas se hrál v Brně, kde domácí Valosun porazil Spartu o 11 bodů. "Jak jsem předpokládal, nebylo to jednoduché utkání. Už v minulém utkání se Spartou jsme měli problémy. Zpočátku jsme dost lehce vedli, ale Sparta je houževnatý tým. Naše laxnost v určitých částech, hlavně v obraně, byla ztrestána.

Nakonec hráčky přitvrdily a výsledek jsme dotáhli do konce," poznamenal trenér Brňanek Zdeněk Hummel. Zbývající zápas 16. kola mezi nejlepšími celky soutěže ZVVZ USK Praha a Gambrinusem Sika Brno je na programu v sobotu 17. ledna.

Liga basketbalistek - 16. kolo:

Karlovy Vary - Tábor 71:50 (19:15, 30:32, 52:43)
Nejvíce bodů: Sedláčková 20, McGuinnesová 17, Větrovcová 10 - Vodrášková 20, Křížová 8, Vorlová 7. Rozhodčí: Galajda, Smetana. Trestné hody: 16/13 - 8/4. Fauly: 10:16. Trojky: 4:2. Diváci: 115. Nejlepší hráčka: Sedláčková.

Valosun Brno - Sparta Praha 86:75 (29:17, 51:39, 61:59)
Nejvíce bodů: Vlková 24, Loudenová 23, Zrůstová 14 - Kohoutová 30, Hrabáková a Běhalová po 11, Harissová 10. Rozhodčí: Vondráček, Hartig. Trestné hody: 27/19 - 17/8. Fauly: 19:27. Pět chyb: 36. Běhalová, 40. Drachovská (obě Sparta). Trojky: 5:3. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Vlková.

Trutnov - Basket Slovanka 94:60 (20:24, 41:32, 69:46)
Nejvíce bodů: Mišurová 23, Hartigová 18, Štěpánová 17, Šnajdrová 10 - Dřevová a Nezdařilová po 14, Šípová 8. Rozhodčí: Rozsypal, L. Lukeš. Trestné hody: 18/13 - 22/18. Fauly: 21:15. Pět chyb: 38. Skutilová (Trutnov). Trojky: 11:2. Diváci: 275. Nejlepší hráčka: Mišurová.

Hradec Králové - Strakonice 71:47 (19:13, 38:27, 60:38)
Nejvíce bodů: Steffanová 17, Nováková 12, Urbanová 10 - Špirková 13, Musilová 10, Johnová 8. Rozhodčí: Kittlerová, Hošek. Trestné hody: 13/12 - 21/18. Fauly: 24:19. Trojky: 5:1. Diváci: 527. Nejlepší hráčka: Steffanová.