Hradec málem klopýtl s nováčkem z VŠ Praha

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Blízko senzace byly v dnešních zápasech 4. kola basketbalové ligy hráčky VŠ Praha. Nováček dlouho trápil favorita z Hradce Králové a o poločase nad ním dokonce vedl, pak ale zápas rychle ztratil.

Lize dál vévodí neporažený tým Frisco Brno, který dnes potvrdil suverenitu výhrou nad Strakonicemi 111:59, rival z USK Praha má ale zápas k dobru.

V brněnském týmu se proti Strakonicím objevila i americká posila Taj McWilliamsová, která v Brně už před čtyřmi lety hrála. Vstup měla raketový - za 14 minut zaznamenala devět bodů. Brňanky plnily s výjimkou druhé čtvrtiny roli favoritek, střelecky zářily zejména Vítečková s Hejdovou.

Outsiderem sezony jsou sice zatím hráčky VŠ Praha, proti silnému Hradci Králové si ale počínaly docela jinak. Houževnatým výkonem nepustily Východočešky do očekávaného náporu, tahaly se s nimi o vedení a ve druhé části si dokonce vybudovaly až sedmibodový náskok.

Hradečanky ale po změně stran přidaly a zápas rychle rozhodly ve svůj prospěch.

Trutnovu se proti Spartě vedlo v roli favorita o poznání lépe. Svého soupeře od začátku přehrávaly a trenér Petrovický nakonec mohl dát hodně prostoru mladým hráčkám. Ligovou premiéru si odbyly i dvě dorostenky Rybová a Tothová.