Basketbalisté Pardubic vyhráli v Prostějově

Basketbal
SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný?
Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion

Basketbalisté Pardubic se v první lize postarali o další překvapení. Východočeský tým dnes potvrdil svůj velmi dobrý vstup do sezony a v pátém kole zvítězil na hřišti favorizovaného Prostějova 87:85.

První poločas utkání přitom nenasvědčoval, že hosté na Hané uspějí. Úvodní čtvrtinu sice Pardubičtí vyhráli o čtyři body, v další části zápasu však dominovali domácí a vedli až o šestnáct bodů. V závěru však Východočeši strhli výhru na svoji stranu.

Hrdinou střetnutí se stal hostující Petr Bohačík. V rozmezí 33. a 35. minuty šňůrou třinácti bodů zařídil pardubické vedení 79:74. "Ztratit tak dobře rozehraný zápas, to docela zamrzí. Ve třetí čtvrtině, kdy soupeř začal v obraně hrát až na doraz, jsme vypadli z rytmu. V poslední desetiminutovce jsme navíc nepokryli tři střely z dálky, které rozhodly. Statisticky jsme sice byli lepší, ale na vítězství to nestačilo," řekl domácí trenér Peter Bálint.

Pardubický kouč Jan Slowiak byl spokojený s obratem a výhrou. "Ve druhé půli jsme se dokázali vrátit do utkání. Zastavili jsme rychlý protiútok soupeře a hráči Prostějova museli hrát do plných. V koncovce jsme měli více štěstí. O výsledku rozhodly i pevné nervy našich hráčů při trestných hodech," řekl.

V Ostravě byli hosté z Plzně rovnocenným soupeřem svěřenců trenéra Hummela jen do páté minuty. Od stavu 10:9 Nová huť zpřesnila rozehrávku i střelbu a čtvrtina skončila rozdílem sedmi bodů. Další tři desetiminutovky už byli domácí ve všech směrech lepším celkem, Plzeňští tak odešli poraženi rozdílem 42 bodů.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 5. kolo:
Prostějov - Pardubice 85:87 (21:25, 53:39, 68:62)
Nejvíce bodů: Veikalas a Landry po 17, Cadri-Nicholson 13, Lawrence 11 - Hampton 19, Bohačík 16, Wright 15, Arnold 13, Pospíšil 10. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Holubek. Trestné hody: 32/23 - 26/21. Fauly: 24:27. Trojky: 4:8.

Ostrava - Plzeň 115:73 (27:20, 59:50, 89:68)
Nejvíce bodů: Palyza 26, Stuchlý a Mason po 16, Burke 13 - Novák 14, Kovanda 13, Soukup 11. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Matějek. Trestné hody: 30/28 - 31/22. Fauly: 25:25. Trojky: 13:5. Diváci: 1232.

Svitavy - Opava 87:84 (28:20, 52:37, 68:61)
Nejvíce bodů: Teplý 25, Kramný 19, Horák 16, Šindelář 10 - Blažek 16, Šiřina 14, Čarnecký 13. Rozhodčí: Zachara, V. Lukeš, Hošek. Trestné hody: 37/22 - 36/25. Fauly: 28:33. Trojky: 11:7.

Brno - Nový Jičín 75:85 (16:32, 30:49, 49:71)
Nejvíce bodů: Sedmák 17, Maio 15, Meno 14 - De Costa 16, Pandula 13, Šoška 11, Šarovič 10. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 21/17 - 27/15. Fauly: 22:18. Trojky: 2:4.

Témata:

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)