Autor: ČTK, ros
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

Tim Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Cyklistický závod Vuelta - 5. etapa (Huesca - Sabiňánigo, 185,5 km):

1. Wellens (Belg./Lotto-Soudal) 4:19:25, 2. Martin (Fr./Cofidis) -4, 3. Arensman (Niz./Sunweb) -12, 4. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -2:13, 5. Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe) -2:14, 6. Aranburu (Šp./Astana), 7. Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma), 8. Simon (Fr./Total Direct Energie), 9. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers), 10. Godon (Fr./AG2R La Mondiale) všichni -2:17, ...71. Hirt (ČR/CCC) -4:05, 107. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -12:49.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 20:52:31, 2. Martin (Ir./Israel Start-Up Nation) -5, 3. Carapaz -13, 4. Mas (Šp./Movistar) -32, 5. Carthy (Brit./EF Pro Cycling) -38, 6. Kuss (USA/Jumbo-Visma) -44, 7. Grossschartner -1:17, 8. Chaves (Kol./Mitchelton-Scott) -1:29, 9. Soler (Šp./Movistar) -1:55, 10. Bennett -1:57, ...44. Hirt -26:24, 111. Štybar -52:44.