24. května 2007 • 00:00

Cyklista Zabel se přiznal k dopingu

Autor:
Erik Zabel
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Den po dni se přiznávají slavní němečtí cyklisté k dopingu. Po včerejším přiznání Berta Dietze šel s pravdou ven i bývalý člen elitního celku Telekom Erik Zabel.Slavný německý cyklista Erik Zabel se jako první dosud aktivní jezdec v aféře kolem bývalého týmu Telekom přiznal, že v 90. letech dopoval. Současný člen stáje Milram na dnešní tiskové konferenci v Bonnu oznámil, že v roce 1996 v Telekomu užíval zakázaný prostředek zvyšující výkonnost EPO. K dopování v roce 1995 se dnes zároveň přiznal i Rolf Aldag, bývalý Zabelův kolega a současný sportovní ředitel týmu T-Mobile, jenž je následovníkem Telekomu. Oba jezdci promluvili o dopingu na tiskové konferenci, kterou vysílala přímým přenosem televize. Oba se za svou minulost omluvili a elitní spurtér Zabel se během své zpovědi rozplakal. "Jsem připraven nést následky," řekl šestatřicetiletý cyklista, jemuž nyní hrozí dvouletý zákaz startu. Lavinu přiznání bývalých jezdců Telekomu spustil v pondělí Bernd Dietz, v dalších dnech ho následovali Christian Henn a Udo Bölts. Všichni včetně Aldaga a Zabela byli členy týmu i v letech 1996 a 1997, kdy členové Telekomu Bjarne Riis a Jan Ullrich vyhráli Tour de France. Ullrich kvůli dopingovému skandálu ve Španělsku ukončil letos kariéru, ale k užívání zakázaných látek se nepřiznal. Navzdory současné dopingové aféře se tým T-Mobile, za nějž od loňska jezdí i Fratišek Raboň, nehodlá z cyklistiky stáhnout. Potvrdil to na tiskové konferenci jeho šéf Bob Stapleton.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze