19. září 2008 • 18:45

Španěl Arroyo vyhrál 19. etapu Vuelty

Autor:
Arroyo
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španěl David Arroyo vyhrál 19. etapu cyklistické Vuelty. V závěrečném spurtu porazil osmadvacetiletý závodník Bělorusa Vasilije Kirijenku a dojel si pro životní úspěch.Ve zlatém trikotu lídra je stále Alberto Contador, kterého od celkového triumfu dělí dvě etapy včetně sobotní horské časovky.

V dnešní etapě se opět dařilo uprchlíkům. Arroyo spolu s Julienem Loubetem a Kirijenkou ujeli z vedoucí skupiny třinácti cyklistů zhruba 45 kilometrů před cílem.

Loubet nevydržel tempo španělského a běloruského jezdce a Kirijenka s Arroyem zbyli v úniku sami. Domácí cyklista poté nechal skoro celý únik odtáhnout Kirijenku a 150 metrů před cílem v Segovii využil ušetřených sil a soupeře přespurtoval.

"Ano, celé to oddřel skoro sám. Ale já mu řekl, že mu nechci v úniku pomáhat, protože naším cílem bylo dostat do čela Valverdeho," řekl Arroyo. "Myslím, že to od něj bylo trochu naivní," přidal.

Přestože Kirijenka odtáhl skoro celý únik a nakonec dojel druhý, nebyl v cíli naštvaný. "Pro mě je druhé místo jako vítězství," prohlásil sedmadvacetiletý Bělorus.

Dosavadním největším úspěchem osmadvacetiletého Arroya byly dvě vyhrané etapy v závodě Kolem Portugalska před čtyřmi lety.

Contador, který jede Vueltu poprvé v kariéře, může o svém triumfu rozhodnout v sobotní 17 kilometrů dlouhé časovce. Španělský jezdec do ní nastoupí s náskokem minuty a 17 vteřin před týmovým kolegou z Astany Levim Leipheimerem.

"Náskok by mi měl stačit," řekl Contador agentuře Reuters. "Když mi budou fungovat nohy, předpokládám, že pojedu dobře. Trasu znám a citím se dobře," dodal.

Pokud Contador přiveze zlatý trikot až do Madridu, kde Vuelta v neděli skončí, stane se pátým cyklistou historie, který vyhraje všechny tři velké Tour. Pětadvacetiletý Španěl loni vyhrál Tour de France a letos se radoval z triumfu na Giro d'Italia.

Na start dnešní etapy se nepostavil úřadující světový šampion Paolo Bettini, který se šetřil na blížící se mistrovství světa ve Varese.

Výsledky - 19. etapa (145,5 km):
1. Arroyo (Šp.) 3:27:03, 2. Kirijenka (Běl.) -5, 3. Nuyens (Belg.) -11, 4. Valverde (Šp.), 5. Van Avermaet (Belg.), 6. Bruseghin (It.), 7. Gesink (Niz.), 8. Perez, 9. Contador (oba Šp.), 10. Moncoutie (Fr.) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:
1. Contador 77:21:52, 2. Leipheimer (USA) -1:17, 3. Sastre -3:41, 4. Mosquera (oba Šp.) -4:35, 5. Gesink (Niz.) -5:49, 6. Valverde -6:00, 7. Rodríguez -6:05, 8. Martínez (oba Šp.) -8:56, 9. Moncoutie -9:32, 10. Zaugg (Švýc.) -10:01.
pam gi

Témata:  sport, cyklistika, vuelta, Arroyo

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze