Magál doběhl v třicítce s hromadným startem devátý | iSport.cz

Magál doběhl v třicítce s hromadným startem devátý

Jiří Magál
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru

Běžec na lyžích Jiří Magál skončil na devátém místě v dnešním závodu na 30 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem ve Val di Fiemme a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně.

Běžec na lyžích Jiří Magál skončil na devátém místě v dnešním závodu na 30 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem ve Val di Fiemme a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Předposlední díl Tour de Ski vyhrál v závěrečném finiši tří lyžařů vedoucí muž Světového poháru Eldar Rönning z Norska, který si připsal už pátý triumf v sezoně. Průběžné první místo v Tour uhájil před nedělním finále Němec Tobias Angerer, který doběhl pátý. Magál, jenž zaostal za vítězným Rönningem o necelých dvanáct sekund, je zatím v miniseriálu dvanáctý. Ve Světovém poháru pronikl do elitní desítky teprve počtvrté, jeho maximem zůstává páté místo z předloňského závodu v Kuusamu. V úvodu se Magál pohyboval vzadu, ale v polovině závodu už byl dvanáctý v kontaktu s nejlepšími. "Nejhorší bylo se do čelní skupiny dostat. Já se zbytečně nikam po startu nehrnu, když to vypálím, tak se zahltím a závod pro mě prakticky končí. Začínám spíš volně a postupně se snažím dojíždět čelo," řekl devětadvacetiletý běžec novinářům. Na předních pozicích se udržel až do posledních stovek metrů, ve finiši podle očekávání na zrychlení soupeřů neměl. "Škoda, že závěr nebyl na kopci, protože tam jsem měl dojem, že stíhám kohokoli," prohlásil s tím, že se dnes snažil před závěrem Tour získat náskok na ostatní bruslaře, které má v klasifikaci kolem sebe. Se svým vystoupením byl i tak velmi spokojen. "Letos si nepamatuji, že bych zažil lepší trénink nebo závod. S únavou asi přichází trošku forma. Musím vyzdvihnout servis, máza se jim povedla perfektně. Jak kdybych tam měl hřebíky," uvedl Magál. V neděli už se mohou představit na trati jen tři čeští lyžaři, protože Aleš Razým už do třicítky nenastoupil. Milan Šperl a Dušan Kožíšek skončili v páté desítce pořadí. Výsledky: Muži - 30 km klasickou technikou s hromadným startem: 1. Rönning (Nor.) 1:21:30,0 hod., 2. Alipov (Rus.) -0,6, 3. Jauhojärvi (Fin.) -1,6, 4. Hetland (Nor.) -3,8, 5. Angerer (Něm.) -4,2, 6. Estil -5,1, 7. Östensen -7,1, 8. Northug (obě Nor.) -11,1, 9. Magál (ČR) -11,7, 10. Legkov (Rus.) -13,9, ...45. Šperl -4:48,5, 46. Kožíšek -5:13,7, Razým (všichni ČR) nenastoupil na start. Pořadí Tour de Ski (po 5 ze 6 závodů): 1. Angerer 2:56:10,2, 2. Östensen -15,2, 3. Northug -38,4, 4. Hetland -1:05,8, 5. Göring (Něm.) -1:16,8, 6. Jauhojärvi -1:16,9, ...13. Magál -2:31,6, 41. Šperl -8:31,8, 47. Kožíšek -10:11,2.