14. září 2007 • 00:00

Padesát dní prezidentkou

Autor:
Kateřina Neumannová
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kateřina Neumannová byla včera přesně padesát dní prezidentkou lyžařského MS v Liberci 2009.Kateřina Neumannová byla včera přesně padesát dní prezidentkou lyžařského MS v Liberci 2009. Jaká je její současná situace? Má v rukou výsledky auditu činnosti starého výkonného výboru, ale tají je. Dál shání lidi do klíčové sekce sport a věří, že únorové závody Světových pohárů proběhnou, i když v okleštěné podobě.


Můžete prozradit, co odhalil audit? "Já nemám mandát k tomu cokoliv říkat. Výsledky dostali všichni, kteří to měli dostat, tedy svaz lyžařů a liberecká radnice. Jsou tam určitá pochybení." Jaká je šance na návrat důležitých členů bývalého vedení? "Jednání s nimi převzal svaz lyžařů. Já už ten krok udělala, oni ale odmítli pozvání. Možnosti určitě jsou. Věřím, že když si vyříkáme určité věci z minulosti, že by to šlo. Při výměně určitě byla nevraživost. Já potřebuju mít kolem sebe lidi, kterým věřím." Co když se nedohodnete? "Byla bych ráda, aby ti lidé zůstali. Koncem září pojedu na konferenci v Curychu, kde budeme dělat prezentaci. Je to kontrolní den mezi FIS a námi. Pokud jim řekneme, že ty lidi nemáme, předpokládám, že budeme společně hledat řešení, jak skupinu doplnit. S největší pravděpodobností ze zahraničí. Jsou ale i jiné starosti, týkající se financí." Jaké starosti? "Na mně je, abych zajistila chod Světových pohárů, které jsou navázány na organizační výbor, takže je musíme zafinancovat. To je věc, která je pro mě v současné době největším úkolem." Budou příští rok v únoru areály ve Vesci a na Ještědu pro závody Světového poháru připraveny? "Nic neohrožuje, aby se Světové poháry pořádaly. Domluvili jsme se, že nemohou být realizované v podobě jako na mistrovství světa." Co bude chybět? "Ve Vesci bude menší tribuna, i soustava buněk v cíli určená pro televizi a pro média bude v menším. Na Ještědu bude částečně rozestavěná multifunkční budova a v tuhle chvíli se řeší jednosedačková lanovka, která by měla být určená pro provoz skokanů. Tribuny budou taky menší." Máte dost starostí, nelitovala jste někdy, že jste funkci vzala? "Ještě ani jednou. Nezastírám, že jsem zažívala a ještě budu zažívat těžké chvilky. Je pro mě výzva, že u toho můžu být. Hrozně ráda bych lyžování pomohla. Pokud to někdo interpretuje jinak, není to tak. Já opravdu dělám všechno, aby lyžování vyhrálo. Nestihla jsem se za posledních několik měsíců podívat za svojí starou babičkou, která umřela. To mě mrzí. Ne to, že jsem šla do Liberce."

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze