31. října 2008 • 15:50

Cvalová sezona míří do finiše

Autor:
Hnědák Tullamore v sedle s žokejem Václavem Janáčkem.
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradiční Velkou cenou prezidenta vyvrcholí v neděli v pražské Chuchli domácí cvalová sezona. V přítomnosti Václava Klause se v hlavním dostihu odpoledne utká 14 koní na 3200 metrů dlouhé trati o dotaci ve výši 400.000 korun.K favoritům patří po triumfu v pardubickém St. Legeru ze začátku října tříletá klisna Vadeona, kterou povede žokej Martin Srnec. "Forma klisně drží a věřím, že podá opět velmi kvalitní výkon. Rádi bychom se umístili alespoň do třetího místa," řekl trenér Dalibor Török.

Bookmakeři sice nejvíce favorizují Savignona s Garym Hindem, ale jeho trenér Čestmír Olehla věří i svému dalšímu svěřenci Diamond Kingovi, jehož osedlá Radek Koplík.

"Pokud bude měkká dráha, bude mít Diamond King výhodu a mohl by se prosadit," uvedl Olehla. Jeho cílem je obsadit s oběma koňmi místo mezi prvními třemi. K nejlepším by měl patřit i Oligarch s Jiřím Chaloupkou.

Na programu bude celkem osm dostihů. které rozhodnou i o jezdeckém a trenérském titulu. Mezi rovinovými jezdci vede obhájce prvenství Václav Janáček s 36 triumfy o jeden před Chaloupkou. Na třetí místo, které patří zraněnému Dušanu Andrésovi s 18 výhrami, mohou zaútočit ještě Milan Zatloukal, Jan Rája a Srnec.

Mezi trenéry má zatím 14 vítězství František Holčák, jediný triumf však stačí k jeho předstižení obhájci titulu Filipu Neubergovi, tři prvenství ztrácí Dalibor Török. O překážkových titulech je před posledním dostihovým dnem již rozhodnuto - získali je Josef Váňa mezi trenéry a Josef Bartoš mezi jezdci.

V sobotu bude Chuchle patřit klusákům, pro něž bude vrcholem Cena prezidenta JS Konsorcium na 2715 metrů o 50.000 korun. Do ní půjdou jako favorité zástupci domácí elity I can fly diamant, Lymnetis a Sir Gill.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, dostihyKlasická verze
Mobilní verze