Česko – Finsko. Semifinále MS ve florbale proti severské velmoci

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Finští florbalisté vyhráli ve čtvrtfinále mistrovství světa v Praze nad Německem 6:1 a v sobotu od 16:00 čeká obhájce triumfu souboj s českou reprezentací o finále. Úřadující vicemistři Švédové rozdrtili Lotyšsko 14:1 a v sobotním semifinále od 19:00 narazí na Švýcarsko.

Němci, kteří skončili po porážkách s Českem (5:10), se Švýcarskem (1:13) a výhře nad Lotyšskem 5:3 v základní skupině A třetí, vyřadili ve středečním předkole play off Kanadu (7:2).

S Finy ale prohrávali už po 48 vteřinách po brance Samiho Johanssona a v šesté minutě zvýšil náskok favorita Nico Salo. Ve druhé třetině náskok celku trenéra Petteriho Nykky, který nahradil po triumfu v Rize u týmu současného kouče české reprezentace Petriho Kettunena, navýšil dvěma góly Peter Kotilainen.

V 38. minutě sebral čisté konto Lassimu Torisevovi Julian Nihlén a výsledek dovršili ve třetí třetině druhou trefou v utkání Sami Johansson a Jani Kukkola. Proti Česku budou Finové útočit na sedmou finálovou účast v řadě a celkově desátou na 12. MS.

Švédští florbalisté si ve čtvrtfinále zastříleli proti Lotyšům, kterým nasázeli 14 gólů

Na kanonádě Švédska se hattrickem podílel Rasmus Enström, čtyři body za gól a tři asistence zaznamenal Emil Johansson. Švédové zůstali jediným neporaženým týmem turnaje a při pěti výhrách mají skóre 53:6. Osminásobní mistři budou i na dvanáctém světovém šampionátu v historii útočit na finálovou účast.

Favorit už po první třetině vedl 7:0, a to ještě pět vteřin před první pauzou neproměnil Alexander Galante Carlström trestné střílení. Lotyši se prosadili až za stavu 0:9.

Slovensko s českým trenérem Petrem Koutným a 13 krajánky z české superligy skončilo deváté, když vyhrálo v duelu o konečné umístění nad Estonskem 7:5. Šestašedesátiletý Koutný před dvěma roky v Rize dovedl Slováky rovněž k 9. místu. Jejich nejlepším výsledkem je osmá pozice z roku 2012 z Curychu, kde je vedl jiný český kouč Jan Holovka.

Mistrovství světa florbalistů v Praze:

Čtvrtfinále:

Švédsko - Lotyšsko 14:1 (7:0, 5:1, 2:0)
Branky: 1., 18. a 23. Enström, 11. a 50. Galante Carlström, 31. a 37. Östholm, 3. Wilhelmsson, 5. Rudd z tr. střílení, 12. Sjögren, 14. Hedlund, 21. E. Johansson, 40. K. Nilsson, 48. Gustafsson - 24. Kovalevskis.

Finsko - Německo 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 1. a 44. S. Johansson, 23. a 31. Kotilainen, 6. Salo, 60. Kukkola - 38. Nihlén.

O 9. místo: Slovensko - Estonsko 7:5 (1:3, 3:1, 3:1).

O 11. místo: Austrálie - Kanada 5:6 (3:0, 2:3, 0:3).

O 13. místo: Polsko - Thajsko 9:1 (5:0, 2:1, 2:0).

O 15. místo: Japonsko - Singapur 4:2 (3:1, 0:1, 1:0).

SESTŘIH: Češi vypráskali Dánsko a jdou do bojů o medaile

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.